| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
İnsan Kaynakları > İK'dan Haberler > DAÜ Kariyer Gelişim Programı Başladı

DAÜ Kariyer Gelişim Programı Başladı

Kariyer Gelişim Programı, Fatma Zorlu Çelebi ve Ozan S. İnamlık’ın katılımı ile başladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (MİKA) tarafıdan 19-21 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen Kariyer Gelişim Programı Crediwest Bank İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi ve DAÜ Tanıtım Ofisi Rektörlük Koordinatörü Ozan S. İnamlık’ın katılımı ile başladı.

Özellikle mezun adayları, üniversite sonrası hayata hazırlamak, iş bulma süreçlerinde onlara yardımcı olmak ve ilişkilerini doğru zeminde yürütmelerini sağlamak amacı ile Prof. Dr. Mehmet Tahiroğlu salonunda gerçekleştirilen Kariyer Programının açılış konuşmasını gerçekleştiren MİKA Rektörlük Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Rasime Uyguroğlu MİKA’nın görevlerinden bahsederek katılımlarından dolayı herkese teşekkürlerini iletti. Yrd. Doç. Dr. Uyguroğlu’nun ardından konuşan Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ülker Vancı Osam eski mezunları burada görmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Gerçekleşen ilk oturumda Crediwest Bank İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi İşe Alım Süreçi ve Mülakat konuları üzerinde durarak öğrencilere bu süreçte nelere dikkat etmeleri ve neler yapmaları gerektiğini belirterek katılımcılara işe alım, özgeçmiş oluşturma, özgeçmişin nasıl hazırlanacağı ve cv oluşturma gibi konularda bilgi aktardı. Kendisinin de eski bir DAÜ mezunu olduğunu belirterek sözlerine devam eden Çelebi, DAÜ’lü olmanın avantajını her zaman hissettiğini şuan çalıştığı kurumda yaklaşık olarak 80 DAÜ mezunu bulunduğunu ve öğrencilerin de hayata atıldıkları zaman DAÜ’nün farkını hissedeceklerini dile getirdi. DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Tanova gerçekleştirdiği oturum sonunda Çelebi’ye plaket takdim etti.