| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
İnsan Kaynakları > İK'dan Haberler > Creditwest Bank Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol, ODTÜ Kampüsünde Konferans Verdi

Creditwest Bank Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol, ODTÜ Kampüsünde Konferans Verdi

BANKACILIK SEKTÖRÜ VE KARİYER FIRSATLARI İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

Creditwest Bank Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol, ODTÜ KKK İşletme Topluluğu’nun davetlisi olarak ODTÜ öğrencilerine “Bankacılık Sektörü ve Kariyer Olanakları” konulu bir seminer verdi. ODTÜ mezunu ve ODTÜ KKK İşletme Programı Öğretim Görevlisi de olan Dr. Süleyman Erol, bankacılık sektöründeki 17 yıllık deneyimleri ve sektördeki kariyer fırsatları ile ilgili öğrencilere bilgiler verdi.

İşletme, Ekonomi, Bankacılık ve Finans bölümlerinden katılımın yoğun olduğu konferansa, kariyer planlarını yapma aşamasında olan öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

EROL: BAŞARI İÇİN UYGUN ORTAM VE DOĞRU SEKTÖRDE OLMAK GEREKLİ

Creditwest Bank Genel Müdürü Süleyman Erol, ODTÜ mezunu adaylara yaptığı konuşmada; profesyonel yaşamda başarıyı yakalamak için doğru zamanda ve doğru yerde olmanın çok önemli olduğunu ifade ederek, sektör seçiminin de başarıda önemli bir faktör olduğunu ifade etti. Türkiye’de ve KKTC’deki bankacılık sektörü istihdam oranlarını da veren Erol, her geçen gün büyüyen bankacılığın kariyer için doğru sektör olduğunu ifade etti. Kariyerine BBDK’da(Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurulu) başlayarak bankacılık sektöründeki mevzuatları ve bankaların organizasyon yapıları ile işleyişleri konusunda çok önemli tecrübeler edinerek murakıplık yapan Erol, geçmişte kamunun eğitim ve tecrübe kazanmak için doğru yerler olduğunu ancak günümüzde bunun değişerek özel sektörün çalışanlarına ciddi yatırımlar yaptığını ifade etti. Erol, günümüzde kurumlarda operasyon tarafının küçüldüğünü çünkü bunu artık bilgisayarların yaptığını belirterek müşteri memnuniyetinin öneminin her geçen gün artması ile Pazarlama ve Satış birimlerinin daha çok gelecek vaat ettiğini belirtti.

Erol, sunumda bir başarı hikayesi olarak gösterdiği Creditwest Bank’ın son 7 yılda bankacılık sektörden 5 kat daha fazla büyüdüğünü ve Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu JCR’ın son raporuna göre yatırım notunun yükselerek ‘AA+’ya çıktığını ifade etti.