| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
İnsan Kaynakları > İK'dan Haberler > Creditwest Bank’ın Kendimi Denemek İstiyorum Programı Tamamlandı

Creditwest Bank’ın Kendimi Denemek İstiyorum Programı Tamamlandı

Creditwest Bank bu yıl dördüncü kez sosyal sorumluluk projesi kapsamında üniversitede öğrenimine devam eden veya öğrenimini tamamlamış olan gençlere yönelik “Kendimi Denemek İstiyorum” ve “Software Genius” programını düzenlendi.

Creditwest Bank İnsan Kaynakları Bölümü tarafından organize edilen program ile ilgili bilgi veren Fatma Zorlu Çelebi, “Kendimi Denemek İstiyorum” Programı ile ilgili birçok amaçlarının olduğunu dile getirdi. Bu amaçlardan birinin yurt dışında okuyan ve mezun olduktan sonra Kıbrıs’ta çalışabilecekleri kurumsal firmaların, çalışma ortamlarının olduğunu gençlere tanıtmak, başarılı ve iyi eğitim almış gençlerin kendi ülkerine, yani Kıbrıs’a fayda yaratmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Bir diğer amaçlarının ise bu programa katılan gençlerin profesyonel hayata adım atarken neler yapmaları gerektiğini, öğrenme ve adapte olma süreçlerini gençlere yaşatmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu programı tamamlayan gençlerin profesyonel iş hayatında bulunmuş ve sektör hakkında genel bir bakış açısı elde etmiş olacaklarını söyleyen Çelebi, bireysel gelişim anlamında gençlerin güçlü veya gelişmesi gerekli olan yanlarını da fark etmelerine vesile olmak istediklerini ifade etti. Creditwest Bank İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, bu yıl porgramı başarıyla tamamlayan bir stajyeri de banka bünyesinde istihdam ettiklerini de açıkladı. Çelebi, dört yıldır yapılan bu programın sonrasında ise toplamda 8 gencin Bankanın çeşitli pozisyonlarında işe başladığını ve bundan büyük bir gurur duyduklarını dile getirdi.

“Kendimi Denemek İstiyorum’ programını tamamlayan 14 gence ve “Software Genius” Programını tamamlayan 4 gence sertifikaları Creditwest Bank Genel Müdürlük binasında Genel Müdür Yardımcısı Şahin Pekel ve Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol tarafından geçtiğimiz gün takdim edildi. Genel Müdür Dr. Süleyman Erol programı tamamlayan öğrencilerle sohbet ederek programla ilgili deneyimleriyle ilgili bilgi aldı.

Programı tamamlayan gençlerle yapılan röportaj şöyle;

Münevver Özhan – University of Essex – Bankacılık Finans: Yurtdısinda egitimimi tamamlayıp Kıbrıs’a döndüğümde, Creditwest Bank’a genel basvuru yaptım. Burada İnsan Kaynaklari bölümü tarafından bankacılık kariyerine başlamadan önce bankacılığı ve bölümlerini daha iyi anlamam için Kendimi Denemek İstiyorum programına yönlendirildim. Kendimi Denemek İstiyorum programi sayesinde kendimi kanitlama firsatini yakaladim. Staj sonu, iki tarafinda olumlu sonuclar vermesiyle kariyerime burada ve istedigim bolumde başlama hakki elde ettim.

 

Elif Haloglu – Durham University – Avrupa Finans ve Muhasebe: Geçtiğimiz yıl ayni programda yer alan arkadaşlarım ve Facebook’da gördüğüm ilanlar sayesinde programdan haberdar oldum. Creditwest Bank’ın kaliteli finansal bir kurum olduğunu biliyordum, fakat sosyal sorumluluk projelerine de bu kadar önem verdiğini bilmiyordum. Creditwest Bank’taki tecrübem sayesinde muhasebe ve mali kontrol bölümlerine daha yatkın olduğumu farkettim ve staj tecrübem bu yönde kariyer planları yapmama sebep oldu.

Melisa Tanoğlu – University of Birmingham – İşletme : Kendimi Denemek İstiyorum Programını Creditwestbank’ın Facebook sayfasından görerek başvuru yaptım. Creditwest Bank’ in son yıllardaki gelişimi gözle görülür orandaydı fakat bu başarinin nasıl sağlandığı ile ilgili bir fikrim yoktu. Bu program ile birlikte başarıya giden yolda nelere ihtiyaç duyulduğunu ve nelerin göze alınarak yapıldığını deneyimledim. Kendimi Denemek İstiyorum Programından sonra eğitimimi tamamlayarak kariyerimi Kıbrıs’ta devam ettirme olasılığım yüksek derecede arttı.

Buse Kaimzade – University of Southampton – Avrupa Finans ve Muhasebe: Programı kariyer.net adresinden ve arkadaşlarımdan duydum. Risk Yönetimi, Hazine ve Özel Bankacılık ve Mali Kontrol bölümlerinde staj yaptım. Creditwest Bank’ın çok iyi bir banka olduğunu öğrendim. Okulum bitince Creditwest’te çalışmayı istiyorum. Buradaki çalışma düzeni beni bankacılık sektörünü sevmeye teşvik etti. Kariyer planımda olmayan bankacılık sektörünün bana uygun olduğunu ve mutlaka kariyer planımda olması gerektiğine karar verdim.

Ali Yeşilada – Ege Üniversitesi – İstatistik: Staj döneminden önce Creditwest Bank ile ilgili az bir bilgiye sahiptim, fakat staj programı içerisinde bankanın ne kadar önemli bir yerde olduğunu ve vizyonunun Avrupa standardlarında olduğunu anladım. Staj süresince hazine ve risk yönetimi konuları ilgimi çekti. Daha önce aklımda olmayan bankacılık sektörü, staj tecrübem sayesinde kariyer planımın bir parçası oldu.

Eda Kurt – Gazi Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği: Ben Bilgi Teknolojileri Departmanı’nda olduğum için daha çok teknik konularda bilgi ve deneyim kazanma şansı edindim. Daha öncesinde geçek bir projede, baştan sona kullanılabilir bir yazılım geliştirme sürecinde bulunmamıştım. Bu benim için bir ilk oldu. Bu tecrübeden sonra gerek daha sonraki stajlarımda gerekse iş hayatına başladığımda daha kendine güvenir daha bilgili olabileceğim. Bilmediğim teknolojiler öğrendim. Üzerine yoğunlaşabileceğim uzmanlık alabileceğim farklı teknolojiler gördüm, kendime çeşitlilik kattım ve bu benim için çok faydalı oldu. Bundan sonraki süreçte de bu öğrendiğim teknolojileri iyice pekiştirip ileride katlacağım projelerde sık sık kullanmak istiyorum.

Berk Büyükyıldız – Dokuz Eylül Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği: Programı internette görüp ilana başvurdum. Creditwest’e gelmeden önce, banka ile ilgili bilgim sayısal istatistikler ve medyaya yansıyan haberlerle sınırlıydı, stajdan sonra çok kurumsal ve bir o kadar da çalışanın ve müşterinin mutluluğunu üst düzeyde tutmak için çaba harcayan bir kurum olduğunu gördüm. Bilgi sistemleri genelinde web tabanlı bir uygulamanın nasıl yazılacağı konusunda bilgi edindim. Creditwest Bank çalışanlarının özverisi ve çabası bence Creditwest’i kendi alanında rakipsiz kılıyor.

İzel Özsusuzlu-Marmara Üniversitesi-Ekonometri: Stajdan önce Creditwest Bank’ın büyük bir banka olduğunu biliyordum fakat şu an KKTC’nin en iyisi olduğunu bilmiyordum. Bu program hangi alanda daha iyi olduğumu farkına varmama çok büyük katkı sağladı. Bu tecrübeden sonra gelecekte kendimi Creditwest Bank ailesi üyesi olarak görmek istiyorum. Ünivesiteden sonra master yapmak istiyorum, daha sonra da ülkeme dönerek fayda sağlamak istiyorum. Gelecekte Ekonomi Bakanı olmak da en büyük hedefim ve hayalimdir.

Erol Keskiner – Galatasaray Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği: Creditwest Bank’ın mühendis adaylarına yönelik staj porgramı olan Software Genius Programını kariyer.net’te gördüm. Bilmediğim teknolojilere yaklaşımımda çok büyük değişiklikler oldu. Korkup çekinip kendimin engeli olurdum. Şimdi ise yeni bir teknoloji öğrenmenin korkutucu bir zorluğu olmadığını düşünüyorum. Son olarak da bir projenin nasıl evrildiğini, adım adım nasıl gidildiğini gördüm. Bu da bana herhangi bir fikrin nasıl bir projeye dönüştürülebileceğini gösterdi. Creditwest Bank’ın çalışanlarına yaklaşımı çok iyi, çalışma ortamı çok güzel ve yeni teknolojileri takip eden bir banka olduğunu düşünüyorum.

Necmi Özlüoğlu – Dokuz Eylül Üniversitesi – İktisat: Staj süresince bankanın tüm bölümleriyle ilgili genel bir bilgi aldım ve İnsan Kaynakları, Teftiş ve Pazarlama bölümlerini daha yakından inceleme şansım oldu. Bu tecrübeden sonra bankacılığın aslında Creditwest Bank gibi çalışanların mutlu olduğu bir kuruluşta yapıldığı zaman zevkli olacağını düşünüyorum. İlerdeki kariyer planımda pazarlama üzerine yüksek lisans yapıp, pazarlama departmanı iyi olan bir şirkette kendimi geliştirmeyi planlıyorum. Bu tecrübe bana kariyer planımla ilgili ileride bankacı olabilirim seçeneğini kattı.

Mustafa Arda Uzun – Marmara Üniversitesi – Bankacılık ve Sigortacılık: Bu programa başlamadan önce Creditwest Bank’ın iyi bir banka olduğunu biliyordum ancak sektörün lideri ve çalışanlarına bukadar değer veren bir banka olduğunu daha iyi anlama fırsatım oldu. Kariyerimi bankacılık ve finans sektöründe devam ettirmeyi düşünüyorum. Teftiş ve Müfettiş Yardımcılığı deneyimi kariyerime farklı bir yön verdi. İlk Bankacılık deneyiminin kariyerimde önemli bir yeri oldu.

Ateş Özkan – İzmir Ekonomi Üniversites i- Bankacılık: Kendimi Denemek İstiyorum programı ile bankacılık sektörünü çok yakından tanıma ve öğrenme fırsatı buldum. Creditwest Bank’ın KKTC içindeki en iyi hizmet veren bankalardan biri olduğunu düşünüyorum. Staj porgramı kariyerimi yönlendirmede bana pozitif yönde yardımcı oldu.

Zehra Akıntuğ – Doğu Akdeniz Üniversitesi – İşletme Mühendisliği : Program ile ilgili okuduğum bir haberden, facebook ve webten bilgi sahibi oldum. Creditwest Bank’ın Kuzey Kıbrıs’ta iyi bir yerel banka olduğunu ve kurumsal bir yapıya sahip olduğunu biliyordum fakat Kendimi Denemek İstiyorum programı boyunca bankanın iç yapısını, işleyişini ve kültürünü öğrenme ve birebir gözlemleme şansı yakaladım. Bununla beraber aslında Creditwest Bank’ın en iyi yerel bankalardan bir tanesi olduğunu ve çalışanlarına tahminimden de fazla değer verdiğini gördüm. Çalışma ortamındaki samimiyetle ve çalışanların stajyerlere olan tutumuyla bile diğer bankalardan fark yaratacağını düşünüyorum. Creditwest Bank’ın bizlere sağlamış olduğu bu fırsatla ileride bir İşletme Mühendisi olarak herhangi bir banka bünyesinde çok iyi işler yapabileceğimi gözlemledim.

Mustafa Bal – Lefke Avrupa Üniversitesi – Bilişim Sistemleri Creditwest Bankası’nın Kıbrıs’taki en iyi bankalardan biri olduğunu biliyordum fakat bu kadar sistemli, denetimlerde kendi emsallerinin çok üzerinde olduğunu ve çalışan memnuniyetine bu denli önem verdiğini bilmiyordum. Software Genius programı sayesinde yazılım departmanında deneyim edindim. Creditwest Bank sayesinde bankacılık sektöründe kullanılan yazılımların nasıl yapıldığını, hangi süreçlerden geçtiğini, nasıl planlandığını ve nasıl test edildiğini gördüm. İlgi duyduğum Core sistemlerin mantığını yakından görmenin yanı sıra bu sistemlerin bir modülünü takım arkadaşlarımla yapmak benim için gurur verici bir süreçti.

Deniz Üstündağ – Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi – İşletme: Risk Yönetimi, Pazarlama ve İnsan Kaynakları bölümünde staj yaptım. Staj döneminden sonra Creditwest Bank’ın Kıbrıs’ın en kaliteli ve en iyi kurumu olduğuna inanıyorum. Bankacılık sektöründeki tecrübem sayesinde kariyerine daha emin adımlarla ilerleyeceğime inanıyorum.

Sonay Akduman – Girne American University- İşletme: Creditwest Bank’ın Kıbrıs’ın en iyi bankalarından biri olduğunu biliyordum, bu staj döneminde nasıl bu kadar iyi bir banka olabildiğini gördüm ve daha iyi anladım. Mali kontrolde öğrendiklerim okuduğum bölümü daha iyi anlamamı sağladı bu sayede muhasebeyi daha çok sevdim ve stajda kazandığım tecrübe ile ilerde kariyer hayatım boyunca başarılı olacağıma inanıyorum. Benim için çok farklı bilgi dolu bir deneyim oldu bu yüzden Creditwest bank ailesine teşekkür ediyorum.