| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
İnsan Kaynakları > İK'dan Haberler > Creditwest Bank’tan gençlere kariyer fırsatı

Creditwest Bank’tan gençlere kariyer fırsatı

‘KENDİMİ DENEMEK İSTİYORUM’ PROGRAMI DAÜ’DE TANITILDI

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Uluslararası Kariyer Fırsatları Forumu ve Kıbrıs Türk Ürünleri Fuarı”na Creditwest Bank da katılarak bankacılık sektöründeki kariyer fırsatları ile Creditwest Bank’ın işe alım programları ile ilgili üniversite öğrencilerine bilgiler verildi. Fuarda, Creditwest Bank tarafından bu yıl ilk kez hayata geçecek olan  ‘Kendimi Denemek İstiyorum’ programı da tanıtıldı.

İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, İK Uzmanı Bilge Kasap, İK Uzman Yardımcısı Şükran Özdemir ve Gişe Yetkilisi Mutlu Pekrioğlu’nun katıldığı 3 gün süren Fuarda Creditwest Bank’ın standına mezun adayların ilgisi yoğundu.

ÇELEBİ: NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI BANKAMIZIN BÜYÜMESİNDE ETKİN ROL OYNUYOR

Creditwest Bank’ın işe alım süreçleri ile ilgili bilgi işveren İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, Creditwest Bank’ın son 7 yılda sektör ortalamasından 5 kat daha fazla büyüdüğünü ve bu büyümede nitelikli insan kaynağının aktif rol oynadığını belirtti. KKTC’de faaliyet gösteren bankalarda 2200’ün üzerinde bir istihdam olduğunu belirten Çelebi, özel sektördeki en büyük istihdamın bankacılık sektöründe olduğunu ve KKTC gibi gelişmekte olan ülkelerde finans sektörünün öneminin artarak devam edeceğini söyledi.

Çelebi, DAÜ’de düzenlenen bu aktivitede Genç adaylara ilk kez ‘Kendimi Denemek İstiyorum’ programını da duyurma şansını bulduklarını belirterek bu programa gençlerin ilgisinin yoğun olduğunu ifade etti.

Programın herhangi bir sektör tecrübesi olmayan üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara yönelik olduğunu dile getiren Çelebi, bu programa katılan gençlerin profesyonel iş yaşamında bulunarak, bankacılık sektörü hakkında tecrübe edinme imkanı bulacaklarını belirtti.

Creditwest Bank’ın ‘İşe Alım Süreçlerinde’ web üzerinden başvuru yöntemini tercih ettiğini de belirten Çelebi, Creditwest Bank’taki açık pozisyonlar ve ‘Kendimi Denemek istiyorum’ programına başvurmak isteyen adayların www.creditwestbank.com sayfasındaki İnsan Kaynakları bölümünden başvuru yapabileceklerini açıkladı.

İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, Creditwest Bank’ın gençlerin kariyer hedeflerine ulaşmak için düzenlenen bu tür aktivitelere her zaman katılım gösterdiğini ve bu aktivitelerin hem gençler hem de kuruluşlar için de güzel bir fırsat olduğunu belirtti.