| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
İnsan Kaynakları > İK'dan Haberler > Creditwest Bank Bu Yılda Gençlere Staj İmkanı Sunuyor

Creditwest Bank Bu Yılda Gençlere Staj İmkanı Sunuyor

Creditwest Bank bu yıl ikinci kez sosyal sorumluluk projesi kapsamında üniversitede öğrenimine devam eden veya öğrenimini bu yıl tamamlamış olan gençlere yönelik “Kendimi Denemek İstiyorum” adlı programını yeniden düzenliyor.  Hem pratik hem de teorik bilgilerin verileceği ve 30 gün sürecek olan programda gençlere oryantasyon eğitimi, temel bankacılık eğitimi,  şube ve genel müdürlük bölümlerinde çalışma imkanı sunulması planlanıyor.

DSCN1459s

ÇELEBİ: KENDİMİ DENEMEK İSTİYORUM PROGRAMINA BAŞVURU İÇİN SON TARİH 31 MAYIS 2014

Bu yıl programla ilgili olarak ilk ziyaretlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirerek Creditwest Bank’ın işe alım süreçleri ile ilgili bilgi veren İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, Creditwest Bank’ın son 7 yılda sektör ortalamasından 5 kat daha fazla büyüdüğünü ve bu büyümede nitelikli insan kaynağının aktif rol oynadığını belirtti. KKTC’de faaliyet gösteren bankalarda 2200’ün üzerinde bir istihdam olduğunu belirten Çelebi, özel sektördeki en büyük istihdamın bankacılık sektöründe olduğunu ve KKTC gibi gelişmekte olan ülkelerde finans sektörünün öneminin artarak devam edeceğini söyledi.
Çelebi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde konuşmasında gençlere “Kendimi Denemek İstiyorum Programına” nasıl katılabileceklerini ve sonrasındaki iş fırsatlarını anlattı. Programın herhangi bir sektör tecrübesi olmayan üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara yönelik olduğunu dile getiren Çelebi, bu programa katılan gençlerin profesyonel iş yaşamında bulunarak, bankacılık sektörü hakkında tecrübe edinme imkanı bulacaklarını belirtti.DSCN1454s
Creditwest Bank İnsan Kaynakları Bölümü tarafından organize edilen program ile ilgili bilgi veren Çelebi, “Kendimi Denemek İstiyorum” Programı ile ilgili birçok amaçlarının olduğunu dile getirdi. Bu amaçlardan birinin yurt dışında okuyan ve mezun olduktan sonra Kıbrıs’da çalışabilecekleri kurumsal firmaların, çalışma ortamlarının olduğunu gençlere tanıtmak, başarılı ve iyi eğitim almış gençlerin kendi ülkerine fayda yaratmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Bir diğer amaçlarının ise bu programa katılan gençlerin profesyonel hayata adım atarken neler yapmaları gerektiğini, öğrenme ve adapte olma süreçlerini gençlere yaşatmayı hedeflediklerini belirtti.
Bu programı tamamlayan gençlerin profesyonel iş hayatında bulunmuş ve sektör hakkında genel bir bakış açısı elde etmiş olacaklarını söyleyen Çelebi, bireysel gelişim anlamında gençlerin güçlü veya gelişmesi gerekli olan yanlarını da fark etmelerine vesile olmak istediklerini ifade etti.

Creditwest Bank İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi bu programa üniversiten mezun olmuş veya üniversite eğitimi halen devam eden tüm adayların DSCN1450swww.creditwestbank.com adresindeki İnsan Kaynakları/İş Başvurusu sayfasında bulunan Creditwestli Olmak İstiyorum alanındaki “Kendimi Denemek İstiyorum” ilanına başvurabileceklerini söyledi.
Bu başvuruların ise incelenerek, aranan niteliklere uygun olan adaylar ile insan kaynakları bölümü tarafından bir mülakat yapılacağını ve bu mülakatlar sonunda da en uygun adayların programa seçileceklerini dile getirdi. Çelebi, bu yıl ikinci kez uygulanan programın sonunda bankacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen uygun adaylara bankadaki ihtiyaç duyulan pozisyonlarla ilgili adaylara iş teklifinde bulunacaklarını da açıkladı.

Çelebi, “Kendimi Denemek İstiyorum’ programını tamamlayan gençlere ise Creditwest Bank tarafından bir sertifika verileceğini de ekledi.