| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Son 4 Yılın Vergi Şampiyonu Ve Ödenmiş Sermayesi En Yüksek Yerel Bankası Creditwest

Son 4 Yılın Vergi Şampiyonu Ve Ödenmiş Sermayesi En Yüksek Yerel Bankası Creditwest

Kuzey Kıbrıs’ta çeyrek asıra yakındır bankacılık hizmeti veren Creditwest Bank, son 4 yıl içerisinde Gelir ve Kurumlar Vergi listesinde  yerel bankalar arasındaki birinciliğini koruyor. Creditwest Bank, yerel bankalar arasında vergi şampiyonluğunu korumakla kalmayıp son 4 yıl içerisinde aktif büyüklük açısından da liderlik konumunu koruyor.

Creditwest Bank, geçtiğimiz aylarda ödenmiş sermayesini 100 Milyon TL’ye çıkararak Kıbrıs’ın en yüksek ödenmiş sermayeli yerel bankası ünvanını da ele geçirmiş oldu.

BU ÜLKEDE KAZANDIĞIMIZI YİNE BU ÜLKEYE HARCIYORUZ

Konu ile ilgili bilgi veren Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, Creditwest Bank’ın özellikle son 10 yılda sektörden ortalama 4 kat daha fazla büyüme performansı gösterdiğini ve bu ülkeden kazandıklarını yine bu ülkeye geri verdiklerini belirtti.

Zaheer, Creditwest Bank’ın bugün büyüme grafiğinde gösterdiği başarı ile tüm bankacılık hizmetlerini tabana yayarak Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan ticari ve bireysel müşterilerin tüm bankacılık hizmetlerini tek yerden karşılayabilecek kapasiteye ulaştıklarını söyledi. Uluslararası vizyonuna uygun bankacılık hizmetleri sunmanın yanı sıra yerelliği hiçbir zaman göz ardı etmeyen Creditwest Bank’ın, Kıbrıs halkının, esnafın, çiftçi dahil olmak üzere tüm meslek sahiplerinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun bankacılık hizmetleri geliştirdiğini söyledi.

 ULUSLARARASI DERECELENDİRME KURULUŞU JCR TARAFINDAN SON 5 YILDIR ‘AA+’ RATING NOTU ALIYOR

İstikrarlı başarısını sürdüren Creditwest Bank Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Japan Credit Rating (JCR) Eurasia tarafından son 5 yıldır bağımsız olarak değerlendirilerek ‘Çok yüksek düzeyde yatırım yapılabilir.’ kategorisinde sınırlandırılarak rating notu “AA+” olarak teyit edilmektedir.

MALİ RAPORLAR ULUSLARARASI MEVZUATLARA BAĞLI OLARAK HAZIRLANIYOR

Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, banka olarak paydaşlarına karşı şeffaf olma ilkesinden ödün vermediklerini ve tüm faaliyetlerinin düzenli olarak bağımsız otoritelerce denetlendiğini söyleyerek,  uluslararası derecelendirme kuruluşu JCR tarafından değerlendirilmenin yanı sıra,  mali raporlarını uluslararası mevzuatlara bağlı olarak UFRS (Uluslararası Finansal Raporlama Standartları) standardında hazırladıklarını ve söz konusu raporları kamuoyuna ilan ettiklerini  ekledi.

ÖDENMİŞ SERMAYE 100 MİLYON, ÖZKAYNAK 180 MİLYON’A ULAŞTI

Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer,  bankanın ödenmiş sermayesini 10 kattan fazla artırılarak 100 Milyon TL’ye çıkartırken, Özkaynağını da 180 milyon  ulaştırıldığını açıkladı. Güçlü sermayenin, güveni ve sağlamlığı beraberinde getirdiğini söyleyen Mazher Zaheer, bankanın kurumsal yapısını da her geçen gün sağlamlaştırarak gücüne güç katmaya devam ettiğini belirtti. Stareteji geliştirmek için sürekli çalıştıklarını da ekleyen Zaheer,  üretim, pazarlama, kârlılık ile  benzeri konular yanında ödenmiş sermayelerini arttırarak mali ve finansal açıdan rekabette bir adım önde olmayı hedeflediklerini ifade etti.

İNSANA VE TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPIYORUZ

Mazher Zaheer, son dönemde Creditwest Bank’ın müşteri memnuniyetini sağlamak için insana ve teknolojiye yatırım konusuna öncülük verdiğini belirtti.  Zaheer,  mutlu müşteri için mutlu çalışanlar gerektiğini ve bunun için çalışanlarının gelişimi ve kariyer planları için bankada politikalar geliştirdiklerini söyledi.

Creditwest Bank’ın bankacılık altyapısı için sürekli yatırım yaptığını, dünyadaki son teknolojileri takip ettiğini ve 2016 yılı sonunda tüm teknolojik servislerini Creditwest Bank Digital markası altına topladıklarını ekledi. Kuzey Kıbrıs’ta bankacılık ihtiyaçlarına uygun olarak, tamamen kendi bünyesinde istihdam ettiği yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen teknolojik hizmetleri sunduklarını belirten Zaheer, Creditwest Bank’ın son teknolojiye uygun olarak internet bankacılığı, mobil bankacılık hizmetleri ve mobil uygulamaları olduğunu ekledi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel bankası olmanın sorumlulukları da beraberinde getirdiğini ve bu bilinçle topluma faydalı projelere katkı sağladıklarını belirtti. Creditwest Bank’ın doğaya 20.000 fidan armağan ettiğini ve daha temiz bir Kıbrıs için ‘recyprus’ projesini hayata geçirerek geri dönüşümü desteklediklerini söyledi. Cyprus Economic Summit etkinliğini düzenleyerek Ekonomi ve İktisadi konularını tartışılarak ülkenin daha iyi konuma gelebilmesi için destek verdiklerini açıkladı.