| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Ödenmiş Sermayesi En Yüksek Yerel Banka Creditwest Bank Oldu

Ödenmiş Sermayesi En Yüksek Yerel Banka Creditwest Bank Oldu

CREDITWEST BANK, ÖDENMİŞ SERMAYESİNİ 100 MİLYON TL’YE ÇIKARTTI

Kuzey Kıbrıs’ta çeyrek asıra yakındır hizmet veren Creditwest Bank, ödenmiş sermayesini 10 kattan fazla arttırarak 9.123.322.- TL den 100 Milyon TL’ye çıkarttı. Ulaştığı rakamla Kıbrıs’ın en yüksek ödenmiş sermayeli yerel bankası ünvanını da ele geçirmiş oldu.

Creditwest Bank’ın son 4 yıl içerisinde, aktif büyüklük açısından yerel bankalar arasında liderlik durumunu devam ettirmesi, yine aynı dönemde ödediği Gelir ve Kurumlar Vergisi ile Yerel Bankalar arasında birinciliği alması takdirle karşılanmaktadır.

ULUSLARARASI DERECELENDİRME KURULUŞU JCR TARAFINDAN SON 5 YILDIR ‘AA+’ RATING NOTU ALIYOR

İstikrarlı başarısını sürdüren Creditwest Bank Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Japan Credit Rating (JCR) Eurasia tarafından son 5 yıldır bağımsız olarak değerlendirilerek ‘Çok yüksek düzeyde yatırım yapılabilir.’ kategorisinde sınırlandırılarak rating notu “AA+” olarak teyit edilmektedir.

MAZHER ZAHEER: ÖDENMİŞ SERMAYE 100 MİLYON, ÖZKAYNAK 179 MİLYON’A ULAŞTI

Konu ile ilgili bilgi veren Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer,  bankanın ödenmiş sermayesini 10 kattan fazla artırılarak 100 Milyon TL’ye çıkartırken, Özkaynağını da 179 milyon 327 bin TL’ye ulaştırıldığını açıkladı. Güçlü sermayenin, güveni ve sağlamlığı beraberinde getirdiğini söyleyen Mazher Zaheer, bankanın kurumsal yapısını da her geçen gün sağlamlaştırarak gücüne güç katmaya devam ettiğini belirtti. Stareteji geliştirmek için sürekli çalıştıklarını da ekleyen Zaheer,  üretim, pazarlama, kârlılık ile  benzeri konular yanında ödenmiş sermayelerini arttırarak mali ve finansal açıdan rekabette bir adım önde olmayı hedeflediklerini ifade etti.

Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, banka olarak paydaşlarına karşı şeffaf olma ilkesinden ödün vermediklerini ve tüm faaliyetlerinin düzenli olarak bağımsız otoritelerce denetlendiğini söyleyerek,  uluslararası derecelendirme kuruluşu JCR tarafından değerlendirilmenin yanı sıra,  mali raporlarını uluslararası mevzuatlara bağlı olarak UFRS (Uluslararası Finansal Raporlama Standartları) standardında hazırladıklarını ve söz konusu raporları kamuoyuna ilan ettiklerini  ekledi.