| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Mormenekşe Enginar Festivali’nde Creditwest Bank’ın Kadın Girişimciler Ve Üreticilere Yönelik Hizmetleri Tanıtıldı

Mormenekşe Enginar Festivali’nde Creditwest Bank’ın Kadın Girişimciler Ve Üreticilere Yönelik Hizmetleri Tanıtıldı

Creditwest Bank, Mormenekşe Kadınlar Birliği Derneği tarafından bu yıl 10.su düzenlenen Geleneksel Enginar Festivaline katılarak kadın girişimci yarışması ‘İşte Fikrim’ projesi ile çiftçi ve hayvan üreticilerine yönelik  hizmet ve ürünlerini  tanıttı.

İŞTE FİKRİM PROJE YARIŞMASI İÇİN SON BAŞVURU 7 MAYIS

Creditwest Bank tarafından Festivalde açılan stantta, yarışma ile ilgili kadın girişimcilere bilgi verilip broşür dağıtıldı. Stantta hazır olan İş Kadınları Derneği Şenay Ekingen, projeye tüm kadın girişimcilerin başvurularını beklediklerini ve yarışmanın ilk yılı olması sebebiyle katılım formunun basit ve sade bir şekilde hazırlandığını belirtti.

Kadının ekonomideki yerini güçlendirmek amacıyla İş Kadınları Derneği ve Creditwest Bank’ın işbirliği ile hayata geçen “İşte Fikrim” Proje Yarışması için son başvuru tarihi 07 Mayıs 2018 olarak belirlenmişti. Projeye, işini geliştirmek isteyen veya kendi işini kurmayı hedefleyen 25 ile 60 yaş arası kadın gişirimciler başvurabilir. Proje ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna www.creditwestbank.com adresinden ulaşılabilir.

“İşte Fikrim” Proje yarışmasında 1. seçilecek olan kadın girişimciye  Creditwest Bank tarafından 15.000 TL, 2. seçilecek olan kadın girişimciye sahibine 10.000 TL’lik para ödülü, 3. ve 4. Proje sahibine ise 1 yılı faizsiz olmak üzere kredi sağlanacak.

HAYVANCI, SÜT ÜRETCİSİ VE KURU TARIMCININ YANINDAYIZ

Festivalde bölgede önemli bir sektör olan hayvancı ve süt üreticilerine yönelik Creditwest Bank’ın hizmet ve kredilerinin tanıtımı da yapıldı. Gayri Safi Milli hasılada %7 gibi bir orana sahip olan ve 12,000’ün üzerinde tarımsal faaliyet gösteren üreticinin bulunduğu Kuzey Kıbrıs’ta özellikle son 4 yıldır hayvancı, süt üreticisi ve kuru tarımcıya yönelik Creditwest Bank’ın hizmetleri bulunmaktadır. Creditwest Bank, sektörle ilgili araştırma yaparak ve üreticilerin ödemelerini inceleyerek, onların ihtiyaçlarına göre kredi türleri geliştirip üreticinin yanında olmaya devam etmektedir.