| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > ‘İnsan Kaynaklarının Dünü, Bugünü, Yarını’ Panelinde Creditwest Uygulamaları Anlatıldı

‘İnsan Kaynaklarının Dünü, Bugünü, Yarını’ Panelinde Creditwest Uygulamaları Anlatıldı

İnsan Kaynakları Yönetim Derneği tarafından düzenlenen 2. İnsan Kaynakları Paneli K.T. Sanayi Odasında gerçekleşti. İnsan Kaynakları uzmanlarına ve şirket yöneticilerine yönelik olarak düzenlenen ‘İnsan Kaynaklarının Dünü, Bugünü, Yarını’ konulu panelde Kuzey Kıbrıs’taki güncel IK çalışmaları ele alındı. Panelde Kaner Şirketler Grubu ve Creditwest Bank IK yetkilileri güncel uygulamalarını dernek üyeleri IK uzmanlarına ve şirket yöneticilerine aktardı.

Creditwest Bank Insan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, Panelin 2. bölümünde soru cevap şeklinde bankanın işe alım süreçleri, çalışan memnuniyet çalışmaları, çalışan kariyer ve eğitim planlamaları, özlük hakları ile Creditwest Bank IK projeleri ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

EĞİTİM EN ÖNEM VERDİĞİMİZ KONU

Çalışan eğitim konusuna çok önem verdiklerini ifade eden Çelebi, Creditwest’de çalışmaya başlayan her çalışanın 15 gün süren First Step adlı Creditwest’in İç eğitmenleri tarafından verilen bir iç eğitim sürecinden geçtiğini belirtti. Ardından da her çalışanın bulunduğu pozisyon gereği alması gereken hem teknik hem de kişisel gelişimlerine fayda sağlayacak eğitimler düzenlediklerini söyledi.

Çelebi, kariyer fırsatlarında ise tüm pozisyoları önce çalışanlara duyurduklarını ve 6 ayda bir düzenli olarak yapılan Terfi Komitesinde kariyer ilerlemelerinin çalışan bazında değerlendirildiğini ifade etti. İç terfi oranının ise her yıl %75 – %80 oranında olması ise çalışanlara kariyer olarak yol açtıklarının da en büyük kanıtı olduğunu belirtti.

ÇALIŞAN MOTİVASYONU ARTIRMAK HEDEFİMİZ

Creditwest Bank’ın şirket içi motivasyona çok önem verdiğini belirten Çelebi ‘Öncelikle bankacılık çok stesli bir iş. Bu nedenle çalışanlarımızı bu stresli ortamdan uzaklaştırmak adına her yıl yapmış olduğumuz anketler sonucunda çalışanların en çok katılmak istedikleri aktiviteleri belirleyerek her ay onların zevklerine ve ilgi alanlarına göre sosyal aktiviteler düzenlemeye çalışıyoruz.’ dedi. Çelebi, aynı zamanda özel günlerde İnsan Kaynakları olarak çalışanları özel hissettirebilmek için onlara birtakım jestler yaptıklarını; örneğin anneler gününde tüm bayan çalışanlara, babalar gününde tüm erkek çalışanlara, öğretmen gününde 45kişilik iç eğitmenlerine ve bayramda tüm çalışanlara hediyeler aldıklarını belirtti. Ayrıca kıdem yıllarına göre çalışanlara bankaya kattıkları değerden dolayı onlara altın rozetler ve plaketler hediye ettiklerini söyledi.

 

IK SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ KENDİMİ DENEMEK İSTİYORUM PROGRAMI

“Kendimi Denemek İstiyorum” ve “Software Genius” programını 4 yıldır düzenlediklerini belirten Çelebi, bu projede amaçlarının yurt dışında okuyan ve mezun olduktan sonra Kıbrıs’ta çalışabilecekleri kurumsal firmaların, çalışma ortamlarının olduğunu gençlere tanıtmak, başarılı ve iyi eğitim almış gençlerin kendi ülkerine, yani Kıbrıs’a fayda yaratmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Bir diğer amaçlarının ise, bu programa katılan gençlerin profesyonel hayata adım atarken neler yapmaları gerektiğini, öğrenme ve adapte olma süreçlerini gençlere yaşatmayı hedeflediklerini ifade etti.

Software Genius programı ile yazılımcı gençlere profesyonel hayata adım adarken bir adım önde başlamalarına fırsatı da sunduklarını ekledi.

Her iki programda da başarı gösteren öğrencilere ise mezun olduktan sonra iş teklifinde de bulunduklarını söyleyen Çelebi, 4 yıldır yapılan Staj programlarına toplam 54 öğrencinin katıldığını ve 11 stajyeri Creditwest bünyeine aldıklarını söyledi.