| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank’tan Sos Çocuk Köyü Derneği’ne Katkı

Creditwest Bank’tan Sos Çocuk Köyü Derneği’ne Katkı

SOS ÇOCUK KÖYÜ VİZYON ÇALIŞTAYI CREDITWEST BANK KATKILARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Aile bakımını yitirmiş çocuklara aile temelli bakım veren ve çocuk terkini önlemeye çalışan SOS Çocuk Köyü’nün 2016 Vizyon Çalıştayı  Creditwest Bank katkılarıyla gerçekleşti. SOS Çocuk Köyü yöneticileri, dernek üye temsilcileri , Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı temsilcilerinin katıldığı çalıştay Golden Tulip Otel’de gerçekleşti. SOS’in finansal olarak kendi kendine yeterliliğini sağlaması amacıyla gerçekleşen çalıştaya 2000 Euro katkı sağlayan Creditwest Bank’a teşekkür plaketi sunuldu. Çalıştayın bitiminde Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gürol Güngör’e teşekkür plaketini SOS Ulusal Direktörü Pelin Maneoğlu takdim etti.

MANEOĞLU: DERNEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZAYENİ BİR HAYAT KURUYOR

Derneğin bugün aile bakımını yitirmiş 110 çocuğa güvenli bir aile ortamında bakım verdiğini bunun yanında Aile Güçlendirme Projesi ile aile bakımını yitirme riski taşıyan  77 çocuğu  destekleyerek çocuk terkini önlemeye çalıştığını belirten Pelin Maneoğlu, derneğin tüm bu uğraşların kurum kuruluşların katkıları ile gerçekleştiğini belirtti. SOS Ulusal Direktörü  Pelin Maneoğlu, 2016 yılına kadar SOS Çocuk Köyü Derneği’nin finansal olarak kendi kendine yeterliliğini sağlayacak stratejilerin geliştirildiği çalıştayın kurumun geleceği için çok önemli bir çalışma olduğunu belirtti.  Çalıştayda daha fazla  sayıda aile bakımını kaybetmiş  çocuğa ve gence nasıl ulaşabileceğini ve  aile güçlendirme çalışmalarının etkinleştirilmesi için neler yapılabileceğinin de irdelendiğini belirtti. Bu çalıştayın gerçekleşmesinde önemli  katkı koyan  Creditwest Bank’a teşekkür eden Maneoğlu, kurumsal firmaların desteğinin derneğin geleceği için çok önemli olduğunu belirtti.

GÜNGÖR: ÇOCUK ODAKLI SOSYAL PROJELER BANKAMIZIN ODAĞINDADIR

Creditwest Bank Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gürol Güngör, çocuk ve eğitim odaklı sosyal projelerin Creditwest Bank’ın odağında olduğunu ve SOS Çocuk Köyü gibi güvenilir kurumlara kurumsal destek vermekten mutluluk duyduklarını belirtti. Güngör, banka olarak SOS Çocuk Köyü’ne katkılarını çalışan gönüllü katkısı,  banka kurumsal desteği ve müşteri katkısı olarak üç farklı odakta yürüttüklerini söyleyerek derneklere bireylerin katkı yapabilmesi için banka olarak bağış kanallarını  geliştireceklerini açıkladı.