| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank’tan 20. Yılında Film Festivalli Etkinlik

Creditwest Bank’tan 20. Yılında Film Festivalli Etkinlik

Altınbaş Holding bünyesinde faaliyet gösteren Creditwest’in 20. kuruluş yıldönümü ve bu yıl Kasım ayında ilki gerçekleşecek “Altın Ada Uluslararası Film Festivali” lansmanı Bellapais Manastırı’nda gerçekleşti.

Hem 20. yılın kutlandığı hem de film festivalinin tanıtıldığı geceye devlet yetkilileri, iş dünyası, üniversite temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, Kuzey ve Güney Kıbrıs’tan sinemacılar, Kuzey Kıbrıs’taki İngiliz toplumu üyeleri ve bankacılar katıldı. Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, iş dünyasından yetkililerin yanısıra Yönetmen Derviş Zaim gibi önemli sinemacıların, Türkiye’den ve Kıbrıs’tan sinema yazarlarının katıldığı gecede sanatın toplumdaki önemine bir kez daha vurgu yapıldı.
Bankanın 20. Yılı sebebiyle etkinlikte Altınbaş Holding Onursal Başkanı Ali Altınbaş, Başkan Vakkas Altınbaş, Başkan Vekili Sofu Altınbaş ve Creditwest Bank Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Altınbaş ile Altınbaş Holding İcra Kurulu Başkanı Cengiz Biçer’de hazır bulundu.

Model-oyuncu-sunucu Didem Gürüzümcü’nun sunuculuğunu yaptığı gecede sırasıyla Creditwest Bank Genel Müdürü Süleyman Erol, Altın Ada Uluslararası Film Festivali ve Balık Arts Vakfı Direktörü Yeşim Güzelpınar ile dünyadaki en ünlü “Kıbrıslı Türk” oyunculardan biri olarak gösterilen Tamer Hassan birer konuşma yaptı. Özellikle Tamer Hassan’ın konuşmasında sanatın birleştirici gücüne yaptığı vurgu katılımcılar tarafından alkış topladı.

Konuşmaların ardından Creditwest ile ilgili tanıtım filmi, festivalin destekçilerinden İngiltere Parlamentosu Lordlar Kamarası’nın ilk Türk üyesi Meral Ece’nin festival hakkındaki görüşlerine yer verilen videosunun yanısıra, film festivalinin tanıtım fragmanı gösterildi.

Gece İngiltere’nin en iyi Balkan ve Kelzmer orkestralarından Londralı grup She’Koyokh’ın konseri ile sona erdi.