| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank’tan 110 Milyon TL Tutarında Rekor Kaynak

Creditwest Bank’tan 110 Milyon TL Tutarında Rekor Kaynak

ÇİFTÇİLER, TÜK ÖDEMELERİNİ CREDITWEST’TEN TESLİM ALACAK

TÜK(Toprak Ürünleri Kurumu) ve Creditwest Bank geçtiğimiz yıl üreticilerin rekolte ödemeleri ile ilgili yaptığı finansman anlaşmasını yenileyerek ülke üretimini desteklemeye devam ediyor.

Creditwest Bank, ilgili finansman anlaşması uyarınca  üreticilerin TÜK’e yapacakları tahmini  rekolte teslimi için 110 milyon TL’lik  kaynak ayırarak ülke üretiminin geliştirilmesine katkı sağlıyor.

GEÇTİĞİMİZ YIL ÜRETİCİLERİN REKOLTE ÖDEMELERİ ZAMANINDA CREDITWEST’TEN BAŞARILYA YAPILDI

Creditwest Bank ve TÜK arasında ilk kez geçtiğimiz yıl yapılan anlaşma ile üreticilerin rekolte tesliminden doğan ödemeleri Creditwest Bank şubelerinden zamanında gerçekleşmişti. Bu yeni finans modelinin başarılı olması ile  ilgili anlaşmaya TÜK ve Creditwest Bank tekrardan imza koydu. İmza etkinliğinde Tarım ve Orman Bakanı Dursun Oğuz, TÜK Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Adahan,TÜK Müdürü Mehmet Bullici , Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Mazher ile Köşklüçüflik şube Müdürü Eliz Ulusoy hazır bulundu.

10 Temmuz 2020 tarihinden itibaren üreticiler TÜK’e yapacakları rekolte tesliminden doğmuş ve/veya doğacak alacaklarını Creditwest Bank şubelerinden tahsil ediyor.

Ödemeler, üreticilere teslim sonrasi Kurumdan verilen müstahsil makbuz belgesi üzerinde belirtilen tarihte eksiksiz olarak Creditwest Bank tarafından yapılmaktadır.  Üreticiler ilgili belgeye istinaden açılacak kredili hesaplar üzerinden dilerse ödemeyi hemen  nakde de çevirebilecek.

ZAHEER: ÜRETİCİLERE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Son 20 yıldır çıkan krizlerde tarım konusunda kendini idame ettiren ülkelerin  krizlerden çok daha kolay bir şekilde çıktığını söyleyen Zaheer,  KKTC’ye baktığımızda GSMH’nın %6’sının Tarım sektöründen oluştuğunu gördüklerini ve doğru politikalar, doğru finans yöntemleri ile  bu oranın  %14-%15’lere çok kolay çıkarılabileceğini söyledi.

Son 5 yıldır tarım sektörüne yönelik faaliyetlerini artırdıklarını söyleyen Zaheer, en büyük desteği yine üreticilerden gördüklerini söyledi. Üreticiler ile yaptıkları temaslar doğrultusunda onların ihtiyaç ve beklentilerine yönelik ürün ve hizmetler geliştirdiklerini söyleyen Zaheer, üreticiler ve ilgili birliklerin yönetimi ile görüşmelerinin devam ettiğini ve edeceğini de ekledi.

Creditwest Bank Genel Müdürü Mazhe Zaheer, Toprak Ürünleri Kurumu ile geliştirilen yeni finans modelinin üreticinin zamanında nakite ulaşımını ve üretimini geliştirme imkanı sağladığını belirtti.