| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank’ın Yatırım Notunu ‘AA+’ Olarak Teyit Edildi

Creditwest Bank’ın Yatırım Notunu ‘AA+’ Olarak Teyit Edildi

JCR, CREDITWEST BANK’IN YÜKSEK SEVİYEDEKİ YATIRIM NOTUNU ‘AA+’ OLARAK TEYİT ETTİ
Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu JCR Euroasia Rating, Creditwest Insurance’ın “A” olan rating notunu “A+”a yükseltirken, bir kez daha Creditwest Bank’ı ‘Çok yüksek düzeyde yatırım yapılabilir’ kategorisinde değerlendirerek rating notunu “AA+” olarak teyit etti. JCR Euroasia Rating kuruluşu tarafından düzenlenen Derecelendirme Kurulu Raporu ve sonuçları resmi web adresi www.jcrer.com.tr yanı sıra bir çok yazılı basında yer aldı.

JCR Euroasia Rating Türkiye Başkanı Orhan Ökmen yaptığı açıklamada; Creditwest Bank’ın özellikle son dört yıllık süreçte gösterdiği başarılı performansıyla sektörden olumlu yönde ayrıştığını ifade ederek Creditwest Bank’ın yüksek performans yanında, yüksek verimliliği başarının esas bileşeni haline getirdiğini söyledi. Ökmen, Creditwest Bank’ın pazar payını sürekli olarak artırarak özkaynak ve aktif karlılığı yönünden sektör ortalamalarının üzerinde sonuçlar elde ettiğinin de altını çizdi. Bankanın sermaye yapısının da güçlendirdiğini ifade eden Ökmen, Creditwest Bank’ın bunu bankacılık faaliyetlerinden sağlanan sürdürülebilir gelir akımlarının yarattığı içsel kaynakların büyük bir bölümünü bünyesinde bırakması ile başardığını söyledi.

EROL: BAŞARIMIZ BAĞIMSIZ KURULUŞLARCA BİR KEZ DAHA TASDİK EDİLDİ.
Creditwest Bank Genel Müdürü Süleyman Erol, bu raporun hem ülke hem de sektör için önemli bir rapor olduğunu kaydederek, ‘Kuzey Kıbrıs’ta Dünyanın en prestijli bankalarının ancak sahip olabildiği “AA+ rating notuna sahip bir banka var. Bundan tüm müşterilerimiz ve çalışanlarımız gurur duymaktadır. Biz de yönetim olarak ülkemizde şeffaflık ve kamuoyunun bilgilendirilmesi adına önemli bir görevi yerine getirmekten ayrıca mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu. Erol, ‘Creditwest Bank Kıbrıs’ın öz varlığıdır, güçlü mali yapısı, ilkeli ve yenilikçi bankacılık anlayışıyla hem sektörü hem de ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacaktır.’ dedi.
JCR Euroasia Rating’in son 4 yıldır banka ve sigorta faaliyetlerini yakından izlediğini belirten Erol, ‘Uluslararası standartlara göre bankamızın bu yüksek değerlendirmeye layık görülmesi hem bizim kendimize, hem de müşterilerimizin bankamıza güvenini artıran bir unsurdur.’ diye konuştu.
JCR Eurasia Rating Hakkında: Kısa adı JCR olan Japon Uluslararası Kredi Derecelendirme kuruluşunun Türkiye temsilcisi JCR Euroasia Rating, 2008 yılından bu yana başta ülke notları olmak üzere bankalar, finans kurumları, sigorta şirketleri ve kamu kurumları dahil tüm ticari kuruluşlara potansiyel rating gruplarını ve kurumsal yönetim hizmetlerini uluslararası düzeyde değerlendirme ve rating notu vermektedir.