| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank’ın Kendimi Denemek İstiyorum Programı Tamamlandı

Creditwest Bank’ın Kendimi Denemek İstiyorum Programı Tamamlandı

Creditwest Bank bu yıl üçüncü kez sosyal sorumluluk projesi kapsamında üniversitede öğrenimine devam eden veya öğrenimini tamamlamış olan gençlere yönelik “Kendimi Denemek İstiyorum” programını düzenlendi.

Creditwest Bank İnsan Kaynakları Bölümü tarafından organize edilen program ile ilgili bilgi veren Fatma Zorlu Çelebi, “Kendimi Denemek İstiyorum” Programı ile ilgili birçok amaçlarının olduğunu dile getirdi. Bu amaçlardan birinin yurt dışında okuyan ve mezun olduktan sonra Kıbrıs’ta çalışabilecekleri kurumsal firmaların, çalışma ortamlarının olduğunu gençlere tanıtmak, başarılı ve iyi eğitim almış gençlerin kendi ülkerine, yani Kıbrıs’a fayda yaratmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Bir diğer amaçlarının ise bu programa katılan gençlerin profesyonel hayata adım atarken neler yapmaları gerektiğini, öğrenme ve adapte olma süreçlerini gençlere yaşatmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu programı tamamlayan gençlerin profesyonel iş hayatında bulunmuş ve sektör hakkında genel bir bakış açısı elde etmiş olacaklarını söyleyen Çelebi, bireysel gelişim anlamında gençlerin güçlü veya gelişmesi gerekli olan yanlarını da fark etmelerine vesile olmak istediklerini ifade etti. Fatma Zorlu Çelebi, bu yıl porgramı başarıyla tamamlayan bir stajyeri de banka bünyesinde istihdam ettiklerini de açıkladı.

“Kendimi Denemek İstiyorum’ programını tamamlayan 13 gence sertifikaları Creditwest Bank Genel Müdürlük binasında Genel Müdür Yardımcıları ve Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol tarafından geçtiğimiz gün takdim edildi. Genel Müdür Dr. Süleyman Erol programı tamamlayan öğrencilerle sohbet ederek programla ilgili deneyimleriyle ilgili bilgi aldı.

Programı tamamlayan gençlerle yapılan röportaj şöyle;

Derviş Göksun – Worcester Polytechnıque Instıtute: Staj süresince Bilgi Sistemleri Bölümü içerisinde yer alan yazılım geliştirme bölümünde deneyim kazandım. Creditwest Bank’ın kurumsal bir yapıya sahip olduğunu, yeniliğe ve gelişmeye açık bir yapısı olduğunu düşünüyorum ve bu doğrultuda KKTC şartlarının üzerine çıkacağına inanıyorum. Eğitim hayatım boyunca uzak kaldığım ülkemde finans sektörünün nasıl işlediğini ve ülkeme katkı sağlamak için ne tarz bölümlerde tecrübe sahibi olmam gerektiğini anladım.

Dilara Sezinler – Essex Üniversitesi: Staj programını arkadaşımın tavsiyesiyle haberdar oldum. Bu süreçte Krediler, Hazine ve Dış İşlemler, Pazarlama, Cari Operasyon ve Bireysel Krediler bölümlerinde staj yaptım. Bankacılık sektöründe müşteri memnuniyetinin önemini kavrama şansım oldu. Ayrıca ilerleyen kariyer dönemimde bankacılık sektöründe yer alabileceğimi düşünüyorum. Programa katkı koyanlara teşekkür ederim.

Çağrı Kasabalı – Glasgow Üniversitesi: Programı Creditwest Bank’ın sosyal medya sitesinde gördüm ve hemen başvurdum. Staj süresince Hazine, Risk Yönetimi ve Teftiş bölümlerinde staj yaptım. Bu tecrübelerden sonra ileride Kıbrıs adası için yatırım bankacılığının artması ve Creditwest’in de yatırım içeren türev enstrümanlarını, gelişmiş kontrat türlerini müşterilerine sunmasını temenni ediyorum. Bankacılık sektöründe yer alma fikrim bu tecrübemle pekişti. Katkı koyan herkese teşekkür ederim.

Osman Habeşoğlu – Kingston University London: Staj döneminde bankacılık kariyer planlarımda başlangıç bilgilerini alma şansım oldu. Lisans eğitimimi bitirdiken sonra yurt dışında belirli bir süre yine bankacılıkla veya finansla ilgili bir kuruluşta çalışıp kendimi geliştirmek daha sonrasında ülkeme dönmek istiyorum. Ayrıca Creditwest Bank’ın kurumsallaşma yolunda ilerlemesi ve bu konuda büyük yolu kat etmesi ile Creditwest Bank’ta kendime uygun bir bölümde çalışmayı okul döneminden sonra arzuluyorum.

Turan Güçkan The University Of Kent– Staj süresince Hazine ve Dış İşlemler, Sigortacılık ile kredi süreçleri konusunda detaylı bilgi edindim. Ayrıca Creditwest Bank’ın iç iletişiminin çok iyi olduğunu düşünüyorum. İlerde okulumu bitirip mezun olduğumda eğer Kıbrıs’a geri döneceksem kesinlikle Creditwest’i tercih ederim.

Ahmet Altan – Orta Doğu Teknik Üniversitesi- Stajdan önce bankacılık sektörü hakkında pek fazla bilgim yoktu. Kendimi Denemek İstiyorum programı sayesinde bankacılık sektörünü daha iyi tanıma fırsatım oldu. Bu sayede yüksek lisansımı bu konu üzerine yapıp, kariyerime bankacılık sektöründe devam etmeyi düşünmekteyim.

Bahri Eker – Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çok verimli bir staj dönemi geçirdik. Bilgi İşlem Bölümünde staj yaparak yazılım alanında ilerleyebilmek için öğrenmem gerekenler konusunda bilgi aldım. Creditwest Bank’ın prestijli bir banka ve alanında uzman olduğunu düşünüyorum.

Gözde Erkanat – Doğu Akdeniz Üniversitesi: Staj süresince bankacılık hizmetlerinin iç süreçlerini deneyimleme imkanı buldum. Mali kontrol bölümünde günlük raporlamalar, ürün ve hizmetlerin müşteri taleplerine uygun hazırlanması ve kredi başvurularının analiz edilmesi sürecini tecrübe ettim. Creditwest Bank’ın yaptığı yenilikler, ilkler ve kurumsal yapısı ile sektöre yön verdiğini gözlemledim. Bu süreçte bankacılığa olan ilgim arttı ve kariyerimi bu alanda devam ettirmek istediğime karar verdim.

Kemal Haşim – Doğu Akdeniz Üniversitesi: Staj süresince Cari Operasyon, Gişe, Cari Operasyon ve Müşteri Temsilcisiliği ve Krerdiler bölümünde staj yaptım. Staj süresince bankanın çalışanlarına ve müşterilerine verdiği değer dikkatimi çekti. Bankacılık ve sigortacılık sektörünün işleyişi hakkında daha detaylı bilgiler edindik. Pazarlamanın bankacılık sektöründeki önemini öğrendik ve kredi analizleri hakkında detaylı bilgiler edindik ayrıca şubelerde müşterilerle nasıl iletişim kurmamız gerektiğini deneyimledik. Bankacılık sektörünün özellikle Creditwest Bank’ın kendimi geliştirmek ve tecrübe kazanmak için güzel ve uygun bir yer olduğunu düşünüyorum.

Kaan İntaş – Doğu Akdeniz Üniversitesi: Program hakkında bilgiyi Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlediği kariyer günlerinden öğrendim. Bilgi Sistemleri Departmanı’nın Software Genius programına bankanın mevcut yazılım projelerinde yer aldım. Creditwest Bank’ın prestij sahibi ve kurumsal bir banka olduğunu düşünüyordum. Staj süresince de bu düşüncemin doğruluğunu teyit etmiş oldum ve bankacılık sektörüne karşı bakış açım eğlenceli iş ortamını gördükten sonra değişti. Creditwest Bank çalışanlarının yardım severliği ve eğlenceli çalışma ortamları sayesinde oldukça güzel bir staj dönemi geçirmemi sağladı. Bu programı ilgi duyan herkese tavsiye ediyorum.

Seda Fındık Doğu Akdeniz Üniversitesi: Staj dönemimde KKTC’nin en büyük özel bankası olan Creditwest Bank’ın iç işleyişi ve kurumsal yapısı ile ilgili bilgi edinme şansım oldu. Staj döneminde Creditwest Bank’ın bankacılık anlayışı ve çalışanların bize gösterdiği hoşgörüyü çok beğendim. Kariyer planımda staj döneminin çok olumlu artıları oldu.

Seyfi Özkut – Doğu Akdeniz Üniversitesi: Creditwest Bank’ın iyi bir banka olduğunu zaten biliyordum. Creditwest Bank’ın çalışma ortamının ne kadar sıcak ve sevecen olduğunu görme şansım oldu. Bankacılık sektörü artık daha fazla bir iş seçeneği olarak aklımda var ve eğer bu alana yönelmeye karar verirsem Creditwest Bank’a başvurmayı düşünüyorum. Şu an için önceliğim lisans ve yüksek lisansımı tamamlamak daha sonrasında önümdeki fırsatları değerlendirip bir karar vereceğim. Bankacılık artık benim için güçlü bir seçenek.

Gözde Kaya – Yakın Doğu Üniversitesi: Staj döneminde bankacılık sektörünü yakından tanıma fırsatı buldum. Bu tecrübenin bana kattığı en önemli şey yeni mezuniyetimin devamında kariyerime karar verebilme şansı elde etmiş olmamdı. Olumlu başlayıp olumlu biten bir staj dönemi benim için paha biçilmez bir deneyimdi.