| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank’ın ‘Kendimi Denemek İstiyorum’ Programı Tamamladı

Creditwest Bank’ın ‘Kendimi Denemek İstiyorum’ Programı Tamamladı

Creditwest Bank bu yıl ikinci kez sosyal sorumluluk projesi kapsamında üniversitede öğrenimine devam eden veya öğrenimini  tamamlamış olan gençlere yönelik “Kendimi Denemek İstiyorum”  programını düzenlendi.

Creditwest Bank İnsan Kaynakları Bölümü tarafından organize edilen programla ilgili bilgi veren İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, “Kendimi Denemek İstiyorum” programıyla beyin göçünü önlemeyi ve gençlerin kariyer planlamalarına katkı koymayı amaçladıklarını belirtti.  Özellikle yurtdışında okuyan  donanımlı gençleri Creditwest gibi kurumsal bir firmayla tanıştırma imkanı  sağladıklarını  belirten Çelebi, bu programı tamamlayan gençlerin bankacılık sektöründe deneyim elde etmiş olduklarını ifade etti.

Bu yıl “Kendimi Denemek İstiyorum’ programının sonunda 17 gence, sertifikaları Creditwest Bank Genel Müdürlük binasında Genel Müdür Yardımcıları ve Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol tarafından geçtiğimiz gün takdim edildi.

Programı tamamlayan gençlerin bazılarıyla yapılan röportaj şöyle;

Sadık Zorlu – University Of Bath – Elektirk &Elektronik Muhendisliği: Creditwest Bank’ın resmi web sitesi aracılığıyla programdan haberim oldu. Bilgi Sistemleri bölümünde yazılım yapma şansı elde ettik ve çok şey öğrenerek  tecrübe kazandım. Çok verimli bir ay geçirdim. Kendi uzmanlık alanımda ilerlemek için bu bilgiler benim için çok faydalı oldu. Burada edindiğim deneyimle üniversitede edindiğim bilgileri birleştirip başarılı bir mühendis olmak birincil kariyer hedefim oldu.

Mehmet Kondoz – University of Portsmouth – Finansal Matematik Yöneticiliği: Bu program sayesinde  bankacılık sektörünün bu kadar geniş dalları olduğunu öğrendim. Creditwest Bank’ın kurumsal bir banka olduğunu, çok tecrübeli ve konularında çok uzman çalışanlarının olduğunu ve disiplinli bir şekilde çalıştığını gördüm. Bu program boyunca Creditwest Bank’ın sektördeki bu başarısının sebebinin çalışanlar arasındaki iyi bir iletişim olmasına ve disiplinli bir şekilde takım ruhu ile çalıştığı için olduğuna inanıyorum.

Aysu Aktunç – University of Bath – Matematik : ‘Kendimi Denemek İstiyorum’ programına bankacılığı tanımak ve hangi bölümlerde daha başarılı olabileceğimi görmek için katıldım. Bir aylık bu güzel süreçte edindiğim tecrübelerle bankacılık sektörünün aslında göründüğünden çok daha büyük bir sektör olduğunu ve hangi alanların bana daha uygun olduğunu öğrendim. Özellikle yurtdışında okuduktan sonra adada çalışılılacak çok kurumsal firmaların olmadığını düşünürken bu programla düşüncelerim tamamen değişmiş oldu. Bu nedenle bu programda emeği geçen tüm Creditwest yönetici ve çalışanlarına çok teşekkür ederim.

Ekrem Yurdakul – University of Southampton – Yazılım Mühendisliği: Staj programında Temel Bankacılık ve Yazılım konularında yoğunluklu olarak bilgi edindim. Staj programı  bilgi sistemlerinin bankalardaki önemini anlamama çok katkı sağladı. Stresli bir sektör olmasına rağmen çalışma ortamı ve takım çalışmasının bu stresli ortamı hafiflettiğine inanıyorum. İlerki kariyer hayatımda Creditwest gibi  takım çalışmasının olduğu bir şirkette çalışmayı çok istiyorum.

Emetullah Cemre Öğütveren – Dokuz Eylül Üniversitesi – Ekonometri: Program boyunca bankacılık konusunda hem teorik hem de pratik bilgiler edinme fırsatımız oldu. Hem genel müdürlükteki hem de şubedeki çalışma ortamlarında deneyim edindik. Creditwest Bank’da bir süren bu programla Creditwestbank’ın çalışanlarına ve müşterilerine çok önem verdiğini gözlemledim. Ayni zamanda çalışanların çok fazla eğitim alma ve kariyer yollarında ilerle fırsatları olduğunu farkettim. Creditwestbank’ın gençler için yapmış olduğu bu programa ilgilenen tüm gençlere tavsiye ederim.

Ayşe Gülkaya – ODTÜ – İşletme: Creditwest Bank İnsan Kaynaklarının okulumuzda yapmış olduğu sunum sayesinde “Kendimi Denemek İstiyorum Programı”ndan haberim oldu.Sigorta poliçe düzenleme, yenileme, ticari pazarlama, altın hesap, basit ve bileşik faiz hesaplamaları, swap hesaplar, özel bankacılığa ait terimler, borsa gibi konularda bilgi sahibi oldum. İlerideki kariyer planımda Creditwest Bank gibi çalışanlarına her zaman eğitim sağlayan, kariyer imkanları sunan ve sosyal aktivitelerle çalışanına her zaman değer veren bir kurumda çalışmak istiyorum.

Kağan Savun – ODTÜ – Matematik: Creditwest Bank’taki staj döneminde Mali Kontrol, Operasyon, İç Kontrol ve Krediler bölümlerinde tecrübe edindim. Bu program bana profesyonel iş yaşamında bulunarak bankacılık sektörü hakkında bilgi edinmeme büyük bir katkı sağladı. Mezun oldukran sonra sektörün lideri olan Creditwest Bank’da çalışmayı çok istiyorum çünkü kendimi ayni zamanda geliştirebileceğim, kariyer yolları açık olan, çalışanına değer veren bir Banka olduğunu düşünüyorum. Bu programı da üniversitede eğitimine devam eden tüm gençlere tavsiye ediyorum.