| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank’ın Bankacılık Ve Yazılımla İlgili Staj Programı Tamamlandı

Creditwest Bank’ın Bankacılık Ve Yazılımla İlgili Staj Programı Tamamlandı

Creditwest Bank, bu yıl 7. kez üniversite öğrencilerine ve  öğrenimini bu yıl tamamlamış olan gençlere yönelik 30 gün süren “Kendimi Denemek İstiyorum” ve “Software Genius” staj programını gerçekleştirdi.

Başvuruların her yıl arttığı “Kendimi Denemek İstiyorum” ve “Software Genius” staj programında gençlerin kariyer hedeflerini belirlemesi, iş tecrübesi kazanmaları, teoride öğrendiklerini pekiştirmeleri hedeflenmiş olup aynı zamanda iş dünyasının kendi başına bir okul olduğunun farkına varmaları ve iş görüşmesinde kendilerine olan güvenlerinin artması sağlanmaktadır.

“Kendimi Denemek İstiyorum” programında gençlere hem pratik hem de teorik bilgilerle birlikte  oryantasyon eğitimi, temel bankacılık eğitimi, şube ve Genel Müdürlük bölümlerinde çalışma imkanı sağlanıyor.

“Software Genius” programında ise yazılımcı gençlere SDCL (Software Development Life Cycle) aşamalarını içeren yazılım projelerinde deneyim kazanma imkanı sunuluyor. Gençlerin staj sonunda bir ürünün yazılımını tamamlamış olmaları hedefleniyor.

BU YIL 3.000 BAŞVURU ARASINDAN 19 GENÇ STAJ PROGRAMINA KATILDI

Program ile ilgili bilgi veren Insan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, aylar süren üniversite ziyaretleri, kariyer günleri sunumları ardından bu yıl  programa  yaklaşık 3.000 başvuru aldıklarını, başvurular arasında yapılan mülakatlar sonrasında 19 gence bu yıl  staj deneyimi yaşattıklarını belirtti. Bu programı tamamlayan gençlerin profesyonel iş hayatında bulunmuş ve sektör hakkında genel bir bakış açısı elde etmiş olduğunu söyleyen Çelebi, bireysel gelişim anlamında gençlerin güçlü veya gelişmesi gerekli olan yanlarını da fark etmelerine vesile olduklarını ifade etti.

 

82 ÖĞRENCİDEN 12’SİNE İSTİHDAM SAĞLANDI

 

7 yıldır yapılan bu programa toplam 82 öğrencinin katıldığını, sonrasında ise toplamda 12 gencin bankanın çeşitli pozisyonlarında işe başladığını ifade eden Çelebi,  bu yıl programı başarıyla tamamlayan bir stajyeri de banka bünyesinde istihdam edeceklerini söyledi.

 

Bu yıl “Kendimi Denemek İstiyorum’ programını tamamlayan 13 gence ve “Software Genius” Programını tamamlayan 6  gence sertifikaları Creditwest Bank Genel Müdürlük binasında Genel Müdür Mazher Zaheer ile Genel Müdür Yardımcıları Şahin Pekel ve Doğan Akay tarafından geçtiğimiz gün takdim edildi.

Genel Müdür Mazher Zaheer, programı tamamlayan öğrencilerle sohbet ederek programda edindikleri deneyimleriyle ilgili bilgi aldı.

Programı tamamlayan gençlerle yapılan röportaj şöyle;

Özgün Mehmetoğlu – University College London (UCL) / Matematik ve Ekonomi

Çok verimli bir staj dönemi geçirdim. Staj süremde bir bankanın hangi bölümleri olduğunu ve ne işlevlere sahip oduğunu öğrendim. Creditwest Bank’ın birçok bölümü olmasına rağmen çok koordineli ve entegre çalışan bir banka olduğunu gördüm. Staj süresince bankanın  çalışanlarına ne kadar değer verdiğini  ve çalışanların birbiri ile kenetlendiğini bizzat kendim tecrübe ettim. Bankanın çalışanlarına tiyatro kulübü kurduğunu, yemek kursu gibi organizasyonlar düzenlediğini ve çalışanların sosyal ve dinamik kalmasını sağladığını da gözlemleme fırsatım oldu.

 

Narin Hoca- University of Kent- Canterbury Muhasebe ve Finans

Programın ilk günlerinde aldığımız temel bankacılık eğitiminin ışığında, Creditwest Bank ’in zengin birimleri olan, gelişmiş ve başarılı bir banka olduğunu öğrendim. Oryantasyon eğitiminde bankanın bu kadar bölüm ile zengin ve farklı iş imkânları sağladığını ve disiplinli çalışanlarının yanı sıra birçok sosyal faaliyetler düzenlendiğini öğrendim. Staj süremde kendimi geliştirme, çevremi genişletme ve bankacılık adına birçok yararlı bilgi edinmenin yanı sıra, sektörü yakından tanıma, ülkemizin finansal konumunu gözlemleme, bankanın temel amacını pratikte deneyimleme gibi bir çok tecrübe edindim.

Ahmet Öztunç  – The University of Birmingham / Muhasebe ve Finans

Farklı birimlerden bilgi sahibi olduğum için çok verimli bir staj dönemi geçirdim. Creditwest’in çalışanlarına sunduğu çalışma fırsatlarını Kendimi denemek istiyorum staj programında stajyerlerine de verdiğini gözlemledim. Bu programın bana, hedeflerime ulaşma yolunda çok büyük ve değerli bilgi getirisi oldu.

 

Mehmet A. Paralik – University of Essex / Muhasebe Finans

Programı daha önce staj yapmış arkadaşlarımdan öğrendim ve başvurdum. Staj programı süresince şubede olan tüm işlemleri gözlemleme fırsatı yakaladık ayrıca Genel Müdürlük birimleri Teftiş, Krediler, Mali Operasyon bölümlerinde de tecrübe edindik. Bu program kendimi birçok yönden geliştirmem gerektiğini farketmemi sağladı.

 

Reşat Serpek – Southampton Üniversitesi  / Bilgisayar Bilimi

Staj programında, bankanın Bilgi İşlem Departmanı’nda işlerin nasıl yürütüldüğünü ve projelerin nasıl organize edilip yazılımcılar tarafından yapıldığını deneyimledim. Bunun yanı sıra, web-tabanlı yazılım geliştirme fırsatım oldu ve bu konu da vizyonum genişledi. Stajın ilk günlerinde almış olduğum temel bankacılık eğitimleri ve bankanın işleyiş şekli, departmanların neler yaptıkları, bankacılık ve finans sektörüne olan ilgimi artırdı. Bu staj sonrasında ileride hem yazılım hem bankacılığı bir arada yapabileceğim bir branşa yönelmeyi planlıyorum

 

İlayda Tüccaroğlu  – University of Southampton / Sosyoloji

Staj süremizin ilk bölümündeki 3 günlük oryantasyon sayesinde  bankacılık ve finans konularında bilgi sahibi oldum. Sonrasında şubelerde deneyim kazanarak hizmetlerin işleyişini görmek çok yararlı oldu. Ardından Genel Müdürlük’te seçtiğimiz üç birime gidip, orada işlerin işleyişini gözlemleyip, mentorlarımız ile birlikte pratik yaptık. Bu staj tecrübesi okuduğum bölümün bankacılıkla çok ilgili olmamasına rağmen, bana bir bankada da iş bulabileceğimi gösterdi.

 

Barkın Dağda – University of Surrey / Makine Mühendisliği

Makine Muhendisligi okuyan ve bu yil uluslararasi bir firmada calisacak biri olarak staj suresince yazilimin temel taslarindan bircok konsept ogrendim. Ogrendiklerim kariyerimde yarisacagim bircok meslektasimdan beni ayricalikli  yapacagina inaniyorum. Ayrica diger bankalarda gormedigim, sadece kurumun cikarlarini degil toplumunu onemseyen ve her firsatta bir sosyal sorumluluk projesi gerceklestiren bir banka oldugunu gordum. Bu staj sayesinde yuksek lisansimi muhendisligin bir parcasi olan Computer Vision uzerine yapmaya karar verdim.

 

Askar Bozcan – Orta Doğu Teknik Üniversitesi  KKK / Bilgisayar Mühendisliği

Software Genius staj programında bizden bütün şubelerdeki donanımların envanterini tutacak bir website uygulama geliştirilmemiz istendi. Diğer stajyer arkadaşlarımla düzgün bir plan kurduktan sonra envanter projesini zamanında bitirebildik. Staj deneyimim, gelecek kariyerimi şekillendirerek, Fintech alanına yönelmeme imkan sağladı. Staj süresince takım çalışmalarında iletişim becerilerimi geliştirdim.

 

İrem İşimtekin– Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKK / Bilgisayar Mühendisliği:

ODTÜ Kariyer Günlerindeki Creditwest İK Sunumunda staj programından haberdar oldum. İnternet üzerinden CV gönderdim ve ardından mülakata davet edildim. Bu görüşme sonucunda aynı hafta içinde kabul edildiğimi öğrendim. Creditwest in kuzey kıbrıstaki en büyük özel banka olduğunu biliyordum ancak genel işleyiş haricinde sosyal sorumluluk projeleri, banka içi eğitimler, motivasyon etkinlikleri ve benim için en önemlisi dijital bankacılık ortamına bu kadar yatırım yaptıklarını bilmiyordum ve bunlardan pozitif anlamda çok etkilendim.

Zekican Budin  – Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKK / Bilgisayar Mühendisliği

Staj programı sayesinde mesleğinde üst noktada olan insanlarla tanıştım ve bu benim kariyer ağımı genişletti. Bunun yanı sıra çalışma ortamının içinde grubun bir parçası olarak takım çalışması yeteneğimi geliştirdim. Creditwest Bank’ın Kıbrıs’ın en büyük bankalarından biri olduğunu biliyordum ancak çalışanların bu kadar çok yan hakları olduğunu ve bu kadar samimi bir ortamda çalıştığını bilmiyordum. Bunları yakından gördükten sonra kesinlikle buranın bir parçası olmak istiyorsunuz.

Tülay Becer – Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKK / İşletme

‘Kendimi Denemek İstiyorum’ programını sosyal medyada daha önce programa katılan arkadaşlarımdan gördüm. Öğrendiklerimi uygulamalı olarak deneme fırsatı buldum. Staj esnasında tüm banka birimlerinin takım olarak çalıştığını fark ettim. Tek bir bölümün bile bankadaki işlerin devam edebilmesi için oldukça önemli olduğunu gözlemledim.İş hayatına başlamadan önce böyle bir tecrübe edinmek kariyerim açısından beni olumlu yönde etkiledi.

 

İrem Mislina Özmetli – Ege Üniversitesi  / Sosyoloji

Birçok işte olduğu gibi müşteri ile ortak paydada buluşmaya çalışmak,onlara en iyi hizmetin verildiğini görmek,para politikasının etkinliğini arttırma yönünde çalışmalar yapmak ve bunu gözlemlemek oldukça ilgi çekiciydi. Bu staj tecrübesiyle beraber kariyer planlarımın arasına bankacılık da girdi. Hatta Bu staj sonrasında yüksek lisansımı, Insan Kaynakları üzerine yapmayı planlıyorum.

Özgür Yazman – Doğu Akdeniz ÜniversitesiPhD Finance

Başvuru yapmadan önce Creditwest hakkında fazla bir bilgim yoktu. Zaman geçtikçe Creditwest’in ne kadar büyük, devlet ve özel sektör için önemli  ve öncü bir banka olduğunu fark ettim. Açıkcası burda edinmiş olduğum güzel ve verimli deneyimden sonra Creditwest’de kalıcı olmak planlarımdan biri haline geldi. Kesinlikle herkesin katılması gereken çok verimli ve başarılı bir program. Eğitim ve deneyim sağlamasının yanı sıra, işinde profesyonel birçok insanla tanışma fırsatı sağlanıyor.

Ahmet Kofalı- Doğu Akdeniz Üniversitesi / Bankacılık ve Finans

Bankanın sosyal medya sayfasında Kendimi Denemek İstiyorum Staj Programını görünce Creditwest’in İnternet sayfasından başvurumu yaptım. Mülakat sonrası başvurum kabul edildi. Hazine, Pazarlama ve ADK bölümlerinde stajımı gerçekleştirdim. Bu staj süresinde bankada ilgi duyabileceğim bölümleri keşfetme ve  gözlemleme fırsatım oldu. Benim için çok verimli bir staj oldu.

Adnan Baran Kanat – Yakın Doğu Üniversitesi / Elektrik Elektronik Mühendisliği

Staja başlamadan önce Creditwest Bank’ın köklü kurumsal bir banka olduğunu biliyordum, stajdan sonra bankanın çok yönlü, sistemli ve düzenli olduğunu gördüm. Gerçek kurumsal yapının ne kadar sağlıklı olduğunu gördüm ve mezun olduktan sonra kurumsal bir şirkette çalışma isteğim daha da arttı.

Aliye Naimoğulları   – Doğu Akdeniz Üniversitesi / Hukuk

Kendimi denemek istedim ve her şey beklediğimin de üstündeydi. Bu staj süresince takım olabilmeyi , sorumluluk sahibi olmayı ,aslında insanın iş yaptığı zaman kendini daha faydalı hissettiğini ve işlemenin özgüven kazanmakla bir bağlantısı olduğunu deneyimledim. Mezun olduktan sonra kesinlikle bir bankanın Hukuk bölümünde çalışmanın benim için ne kadar zevkli olabileceğini anladım. İleride bende Creditwest Ailesinin bir parçası olmayı çok arzu ediyorum.

  Seda Vurgun  – Doğu Akdeniz Üniversitesi / İşletme

Creditwest’te staj programı boyunca profesyonel iş ortamında disiplinli, sabırlı çalışma düzeninin önemini deneyimledim. Kıbrıs’ta bu kadar gelişmiş, köklü ve yenilikci bir kurum olduğunu bilmiyordum ve bizlere böyle bir ortamda iş hayatını deneyimleme fırsatı tanıdıkları  için çok minnettarım.

Ülfet Alpak – Yakındoğu Üniversitesi / Bankacılık ve Finans:

Creditwest Bank’ın bu kadar köklü gelişmiş bir banka olduğunu bilmiyordum. Çalışanlarına karşı sunduğu tüm imkanları ve olanakların bu kadar profesyonelce olacağını düşünmüyordum. Bankacılık ve Finans öğrencisiyim ve bu staj bankacı olma isteğimi daha çok artırdı.