| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank Ve Oyak Yatırım Arasında İşbirliği

Creditwest Bank Ve Oyak Yatırım Arasında İşbirliği

CREDITWEST BANK MÜŞTERİLERİ ARTIK SERMAYE PİYASALARI ARAÇLARINI KULLANABİLECEK

Creditwest Bank ile Oyak Yatırım’ın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği anlaşma gereğince Creditwest Bank müşterileri artık Türkiye Menkul Kıymetler piyasasında işlem yapabilecekler. KKTC bankaları içinde kapsam bakımından bir ilk olan anlaşma uyarınca Creditwest Bank müşterileri hisse senedi alım satımı, tahvil, bono,  Eurobond alım satımı, yatırım fonları gibi sermaye piyasası işlemlerini artık güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek. Creditwest Bank müşterileri bu ürünlerin kullanımı dışında yatırım danışmanlığı hizmeti de alabilecek.

SPK Lisanslı uzman kadrosu ile tüm menkul kıymet piyasalarında faaliyet gösteren OYAK YATIRIM, Ocak 2015 itibariyle SPK tarafından en kapsamlı faaliyet iznine sahip “Geniş Yetkili Aracı Kurum” olarak yetkilendirilmiş ilk aracı kuruluşlardan biridir.

Oyak Yatırım’ın Türkiye piyasasındaki tecrübesi ve Creditwest Bank’ın KKTC’deki finansal öncülüğü ile geniş müşteri ağı sayesinde sermaye piyasasında yapılacak olan anlık işlemler, KKTC bankacılık sektörü adına gelecek için oldukça önemli bir adım olarak görülmektedir.

İstanbul’daki OYAK Yatırım Genel Merkez’inde geçtiğimiz gün OYAK Yatırım ve Creditwest Bank yöneticilerinin katılımı ile imza töreni gerçekleştirildi. İmza töreninde konuşan Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer ve Oyak Yatırım Genel Müdürü Emrah Silav,  işbirliği sayesinde  KKTC bankacılık sektörüne  öncülük eden kurumlar arasında olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, iki kurum arasındaki işbirliğinin giderek artacağını belirtti.