| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank Ve İş Kadınları Derneği İş Birliği ‘2. İşte Fikrim’ Kadın Projesi

Creditwest Bank Ve İş Kadınları Derneği İş Birliği ‘2. İşte Fikrim’ Kadın Projesi

Projede 5 Kadın Girişimci Ödüllendirelecek

Kadının ekonomideki yerini güçlendirmek amacıyla “İşte Fikrim” Proje Yarışması’nin 2.si, İş Kadınları Derneği ve Creditwest Bank’ın işbirliği ile bu yıl da hayata geçiyor. Creditwest Bank Genel Müdürlük binasında gerçekleşen toplantıda konuya ilişkin protokole İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen, Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer ve Genel Müdür Yardımcısı Şahin Pekel  imza koydu.

‘2.İşte Fikrim’ Proje yarışmasında 1. seçilecek olan proje sahibine  Creditwest Bank tarafından 15.000 TL, 2. seçilecek olan proje sahibine 10.000 TL, Yeni Girişimciye(Stard-up) ait bir projeye 10.000 TL’lik para ödülü ve  2  Proje sahibine ise 1 yıl geri ödemesiz ve 1 yıl faizsiz kredi sağlanacak.

Projeye, işini geliştirmek isteyen veya kendi işini kurmayı hedefleyen 25 ile 60 yaş arası kadın gişirimciler başvurabilir. Başvurular elden veya e-posta ile yapılabilecek olup son başvuru 7 Mayıs 2019, mesai bitimine kadardır. Geçen sene projeye katılıp ödül almayan tüm kadın girişimciler projeye tekrardan başvurabilecek. Proje ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna www.creditwestbank.com adresinden ulaşılabilir.

 

ZAHEER: KADINLAR KISITLI FİNANSAL KAYNAKLAR İLE ÇOK GÜZEL PROJELER ÜRETEBİLİYORLAR

Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer Kıbrıs’ta kadını desteklemeye yönelik proje ve yarışmaların düzenlemesinin çok önemli olduğunu, dünyada da kadının üretime katkısının arttırılmasını yönelik bir çok başarılı projenin var olduğunu belirtti. Zaheer, kadınların ekonomik büyümede önemli bir rolu olduğunu, kadınların erkeklere göre iş konularda daha hızlı aksiyon aldıklarını ve limitli finansmanlar ile çok güzel işler çıkarabildiklerini söyledi. Bu bakış açısıyla İşte Fikrim projesi gibi projelerin önemli misyonlar taşıdığını ve kadın girişimcilerin motivasyonuna önemli artılar sağladığını söyledi.

Kendi içinde üretim yapabilen  bir ekosistemin Kuzey Kıbrıs’ta yaratılması gerektiğini belirten Zaheer, Creditwest Bank olarak kadın girişimcileri Kıbrıs ekonomisine nasıl katabiliriz diye çalıştıklarını belirtti.

Mazher Zaheer, toplumsal ve ekonomik kalkınma sürecinde kadınların etkin biçimde yer alması, kadınların iş gücüne katılımını ve istihdamının artırılmasını, sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilebilmesinde önemli bir unsur olarak değerlendirdiklerini, bu kapsamda yaklaşık iki buçuk yıl önce kadın girişimcilere yönelik Creditwoman ürününü sunmaya başladıklarını da ekledi.

Zaheer, İş Kadınları Derneği ile ortaklaşa yürütülen bu projenin geçen yıl çok başarılı olduğunu bu yıl da tekrarlanıyor olmasından mutuluk ve heyecan duyduklarını belirterek  tüm Creditwest Bank ekibinin projenin gerçekleştirilmesi için destek vereceğini açıkladı.

 

EKİNGEN: PROJE İLE GENÇ GİRİŞİMCİLERE , EL EMEĞİ İLE UĞRAŞAN KADINLARA, EVİNDE AMATÖR OLARAK ÇALIŞAN KADINLARA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ

İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen,  ‘İşte Fikrim Projesi’nin kadın girişimcilere hibe ve kredi ödülü vermesi ile  Kuzey Kıbrıs’ta bir ilkin gerçekleştiğini ve şirketlerin hibe ödülü vermesinin dünyada ender rastlanır şekilde olduğunu söyledi. Bu imza töreni  vesilesi ile Creditwest Bank’a İş Kadınları Derneği olarak tekrardan teşekkür ettiklerini belirten Ekingen, geçtiğimiz yıl jurinin çok güzel ve sistemli çalıştığını, projelerin dişe diş yarıştığını söyledi.

Bu proje ile iş hayatına atılmak isteyen genç mezunlara, el emeği ile uğraşan kadınlara, evinde amatör olarak çalışan ve kayıt altına girmek isteyen kadınlara ulaşabileceklerini söyledi. Ekonomide en önemli grubun KOBİ’ler olduğunu ve Kadın KOBİ’lerin desteklenmesi ile Kuzey Kıbrıs ekonomisinin daha da büyüyebileceğini ekledi. Projenin ilk yılında katılımın çok yoğun olduğunu ve bu yıl da aynı ilginin ve katılımın olmasını dileyen Ekingen, Creditwest Bank tarafından verilecek ödüllerin, kazanan girişimci kadınlara moral ve motivasyon sağlayacağını ekledi. Creditwest Bank’ın kadına dönük vizyonunu çok beğendiklerini ve desteklediklerini, işbirliğinin karşılıklı fayda ve sinerji yaratacağına inandıklarını da belirtti.