| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank İstikrarlı Büyümeye Devam Ediyor

Creditwest Bank İstikrarlı Büyümeye Devam Ediyor

Creditwest Bank Faaliyet Raporu Yayınlandı

Bankacılık sektöründe 20 yıllık deneyime sahip Creditwest Bank’ın yıllık gelişimini anlatan Faaliyet raporu web sayfasında ve kitapcık olarak yayınlandı.

Bankanın 2012 yılındaki mali durumu, kaynak ve varlıklarının gelişimi ile finansal göstergelerinin yer aldığı raporda Creditwest Bank’ın son 5 yıllık gelişimine de yer verildi. Bu grafiklere göre; Creditwest Bank’ın istikrarlı bir şekilde her yıl ortalama %30 oranında büyüyerek son 5 yılda sektörden 3 kat daha fazla büyüdüğü kaydedildi.

EROL: KUZEY KIBRIS’TA DÜNYA STANDARTLARINDA BANKACILIK HİZMETİ SUNUYORUZ

Konu ile ilgili açıklama yapan Creditwest Bank Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol; Creditwest Bank’ın Kuzey Kıbrıs’ta dünya standartlarında bankacılık hizmeti sunduklarını açıkladı. Yasal olarak herhangi bir zorunlulukları olmamasına rağmen tüm faaliyetlerini raporladıklarını belirten Erol, bu raporları da şeffaf bir şekilde her yıl kamuoyu ile paylaştıklarını belirtti.
Creditwest Bank’ın uluslararası muhasebe standartlarına uygunluk ve bağımsız denetim raporu alan tek yerli banka olduğunun da altını çizen Erol, merkezi Japonya’da bulunan JCR-Euroasia tarafından her yıl derecelendirildiklerini belirtti. Dr. Süleyman Erol, 2012 JCR raporunda Creditwest Bank’ın notunun ‘AA+’ya yükseldiğini ve Dünyanın en prestijli bankalarının ancak sahip olduğu ‘Çok yüksek düzeyde yatırım yapılabilir’ kategorisinde değerlendirildiğinin de altını çizdi. .
Bankanın 20 yıllık faaliyet sürecinde aktif büyüklükte 1 milyar TL’ye ulaştığını ve kredi büyüklüğünün ise 500 milyon TL’yi aştığını da ifade eden Creditwest Bank Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol, Creditwest Bank’ın ekonomiye sağladığı katma değer, yarattığı istihdam ve bankacılık sektöründeki vizyoner yaklaşımın Kuzey Kıbrıs’ta ve Türkiye’de takdir topladığını belirtti.
‘Creditwest bank sadece aktifleri, özkaynakları ve kredi hacmi ile büyümekle kalmayıp çalışan sayısını da her geçen gün çoğaltıyor’ diyen Dr. Süleyman Erol, Creditwest Bank Genel Müdürlük, 14 şube , Creditwest Insurance ve Creditwest Finans olarak 270 çalışana ulaştıklarını da ifade etti.