| 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank İnsan Kaynakları Ve Hazine Bölümü Gaü’de İşe Alım Süreci Ve Creditwest’de Kariyer Fırsatları Hakkında Bilgi Verdi

Creditwest Bank İnsan Kaynakları Ve Hazine Bölümü Gaü’de İşe Alım Süreci Ve Creditwest’de Kariyer Fırsatları Hakkında Bilgi Verdi

Girne Amerikan Üniversitesi Kariyer Merkezi Koordinatörlüğü tarafından geçtiğimiz gün organize edilen seminere  davet edilen Creditwest Bank yetkilileri İşe Alım Süreçleri ve Hazine Birimi Fonksiyonları konusunda gençleri bilgilendirdi. Seminerde sunum gerçekleştiren Creditwest İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, Creditwest’deki İşe Alım Süreci ve Kariyer Fırsatları ile ilgili,  Hazine Uzmanı İbrahim Özcoşar ise Hazine Birimi Fonksiyonları hakkında bilgiler verdi.

ÇELEBİ: GENÇLERİN İŞ HAYATINA BİR ADIM ÖNDE BAŞLAMALARI İÇİN STAJ PROGRAMI DÜZENLİYORUZ

Creditwest Bank’ın işe alım süreçleri ile ilgili bilgi veren İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, Creditwest Bank’ın son 7 yılda sektör ortalamasından 5 kat daha fazla büyüdüğünü ve bu büyümede nitelikli insan kaynağının aktif rol oynadığını belirtti. KKTC’de faaliyet gösteren bankalarda, Merkez Bankası’nın Aralık 2017 verilerine göre, 3106’nın üzerinde bir istihdam olduğunu belirten Çelebi, özel sektördeki en büyük istihdamın bankacılık sektöründe olduğunu ve KKTC gibi gelişmekte olan ülkelerde finans sektörünün öneminin artarak devam edeceğini söyledi.

Kendimi Denemek İstiyorum Staj Programının herhangi bir sektör tecrübesi olmayan üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara yönelik olduğunu dile getiren Çelebi, bu programa katılan gençlerin profesyonel iş yaşamında bulunarak, bankacılık sektörü hakkında tecrübe edinme imkanı bulacaklarını belirtti.

Creditwest Bank’ın ‘İşe Alım Süreçlerinde’ web üzerinden başvuru yöntemini tercih ettiğini de belirten Çelebi, Creditwest Bank’taki açık pozisyonlara ve ‘Kendimi Denemek İstiyorum’ staj programına başvurmak isteyen adayların www.creditwestbank.com sayfasındaki İnsan Kaynakları bölümünü tıklamaları gerektiğini  açıkladı.

İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, Creditwest Bank’ın gençlerin kariyer hedeflerine ulaşması için düzenlenen bu tür aktivitelere her zaman katılım gösterdiğini ve bu aktivitelerin hem gençler hem de kuruluşlar için de güzel bir fırsat olduğunu belirtti.

AMAÇ EN İYİLERLE ÇALIŞMAK VE MEVCUT ÇALIŞANI KAZANMAK

Çelebi, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel bankası olan Creditwest Bank’ın her geçen gün hizmetlerini geliştirdiğini ve   en değerli varlıklarından olan insan kaynaklarını etkin  yönetmek için profesyonel çalışmalar yürüttüklerini belirtti.  Girne Amerikan Üniversitesi’nde Creditwest Bank adına yapılan sunumda; bankanın en iyileri banka bünyesine katmayı, en iyi işe alım deneyimini çalışanlara  yaşatmayı, mevcut ve potansiyel çalışanları kazanmayı hedeflediği açıklandı. İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi yaptığı konuşmada; bankanın yenilikçi, değişime açık ve dünyayı takip eden bir kurum kültürü oluşturmayı da amaçladığını vurguladı.

Bünyesinde barındırdığı genç ve dinamik çalışan yapısıyla sektörde öne çıkan Creditwest Bank 260 çalışanı ile bankacılık alanında önemli bir istihdam sağlıyor.

İBRAHİM ÖZCOŞAR: KÜRESEL BANKACILIK SİSTEMİNE ENTEGRE OLABİLMENİN EN TEMEL YOLU; HAZİNE

Creditwest Bank Hazine ve Özel Bankacılık Uzmanı İbrahim Özcoşar yaptığı konuşmada bankanın Hazine Biriminin görev ve sorumluluklarını, çalışma yapısını ve hedeflerini anlattı. Özcoşar, Hazine bölümünün inovasyona açık bir bölüm olduğunu, sürekli gelişen piyasalara uyum sağlamanın çok önemli olduğunu söyledi. Ayrıca sürekli gelişen bir piyasada ürün anlamında müşterilerine birçok yeni ürün sunduklarını ve bu sayede küresel bankacılık sistemi ile paralel hareket ettiklerini de sözlerine ekledi. Özcoşar konuşmasının son bölümünde, katılımcıların hazine yatırım ürünleriyle ilgili sorularına da cevap verildi.