| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank Faaliyet Raporu Yayınlandı

Creditwest Bank Faaliyet Raporu Yayınlandı

suleyman_erol1 CREDITWEST BANK EN BÜYÜK ÖZEL SERMAYELİ BANKA KONUMUNA ULAŞTI

anasayfa-TRCreditwest Bank’ın Faaliyet Raporu’na göre, Creditwest Bank aktif büyüklükte 1 milyar 160 milyon TL’ye ulaşarak Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel sermayeli özel bankası konumuna ulaştı.

Bankacılık sektöründe 20 yıllık deneyime sahip Creditwest Bank’ın yıllık gelişimini anlatan Faaliyet raporu resmi web sitesi www.creditwestbank.com adresinde İngilizce ve Türkçe olarak yayınlandı.

Bankanın 2013 yılındaki mali durumu, kaynak ve varlıklarının gelişimi ile finansal göstergelerinin yer aldığı raporda Creditwest Bank’ın son yıllardaki gelişimine de yer verildi.

Bu grafiklere göre; Creditwest Bank’ın istikrarlı bir şekilde son 8 yıldır her yıl ortalama %30 oranında büyüme kaydettiği, aktif büyüklükte 1 milyar 160 milyon TL’ye ulaşarak Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel sermayeli özel bankası konumuna ulaştığı belirtildi.

EROL: KUZEY KIBRIS’IN EN ÇOK KREDİ VEREN ÖZEL BANKASI OLDUK

Konu ile ilgili açıklama yapan Creditwest Bank Genel Müdürü Dr. Süleyman Erol; Creditwest Bank’ın  dünya standartlarında bankacılık hizmeti sunduğunu ve  2013 verilerine göre Kuzey Kıbrıs’ta en çok kredi veren özel banka konumuna ulaştığını açıkladı.

suleyman-erol2Dr. Erol, hizmette 20. yıla ulaşan Creditwest Bank’ın  bireysel ve ticari bankacılıkta geniş bir müşteri portföyüne hitap ettiğini, her kesimin ihtiyaç ve beklentilerine özel ürün ve hizmet oluşturma noktasına geldiklerini ve Türkiye bankalarından daha düşük faizlerle kredi kullandırmaya başladıklarını açıkladı. Özellikle son 4 yıldır kesintisiz olarak devletin ilgili bakanlıklarıyla KOBİGEM ve Faiz Destekli kredi programlarına katılarak yıllık sadece %4-%6 oranlarında düşük faizlerle  kredi kullandırdıklarını belirten Dr. Süleyman Erol,  bu sayede piyasanın hareketlenmesine  destek sağladıklarını açıkladı.

Creditwest Bank’ın uluslararası muhasebe standartlarına uygunluk ve bağımsız denetim raporu alan tek yerli banka olduğunun da altını çizen Erol, merkezi Japonya’da bulunan JCR-Eurasia tarafından son 6 yıldır  derecelendirildiklerini belirtti. Dr. Süleyman Erol,  2012 JCR raporunda Creditwest Bank’ın notunun ‘AA+’ya yükseldiğini ve Dünyanın en prestijli bankalarının ancak sahip olduğu  ‘Çok yüksek düzeyde yatırım yapılabilir’ kategorisinde değerlendirildiğinin de altını çizdi.

Yasal olarak herhangi bir zorunlulukları olmamasına rağmen tüm faaliyetlerini raporladıklarını belirten Erol, bu raporları da şeffaf bir şekilde her yıl kamuoyu ile paylaştıklarını belirtti.

Dr. Süleyman Erol, Creditwest Bak’ın bankacılık sektöründe  ürün, fiyat ve  hizmetleriyle fark yaratmakla kalmayıp 20. Kuruluş  yılı sebebiyle sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık verdiklerini açıklayarak, ‘Bu yıl Kasım ayında düzenlenecek Altın Ada Uluslararası Film Festivali’ni tüm Kıbrıs’a kazandırarak sanata ve sanatçıya destek veriyoruz.’ diye konuştu.  Ayrıca 2014 ve 2015 yıllarını kapsayan sürede toplam 20.000 fidan dikerek adanın yeşillendirilmesine de katkı sağladıklarını belirtti.