| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank Çalışanlarına “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi” Konulu Eğitim Verildi

Creditwest Bank Çalışanlarına “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi” Konulu Eğitim Verildi

TÜM ŞUBE ÇALIŞANLARI BİLGİLENDİRİLDİ

Müşterilerine kaliteli ve etkin hizmet vermek için çalışanlarına sürekli eğitim ve gelişim programları düzenleyen Creditwest Bank, son olarak tüm şube çalışanlarına “Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi” konulu bir eğitim gerçekleştirdi. İki gün süren eğitimde uzman eğitmenler tarafından dolandırıcılık, sahtekârlık eylemleri ile ilgili gerçek örnekler üzerinden bilgiler verilirken, kişisel verilerin korunması ve bilgi güvenliği konuları irdelendi.
Creditwest Bank Mevzuat ve Uyum Birimi yöneticisi Murat Yerdelen ve Türkiye’den konusunda uzman eğitmen Uğur İşbilir tarafından Genel Müdürlükte ilgili birimlerden ve şube çalışanlarından oluşan 150 Creditwest’li Acapulco Otel’deki eğitime katıldı.

YERDELEN: ETKİN MÜCADELE İÇİN YASAL DÜZENLEME ŞART

Creditwest Bank Mevzuat ve Uyum Birimi yöneticisi Murat Yerdelen suç gelirlerinin aklanması ile mücadele etmenin sosyal bir sorumluluk ve toplumsal bir görev olduğunu belirtirken, uluslararası mücadele gerektiren bu konuda Creditwest Bank’ın çalışanlarına verdiği bu eğitimle katkıda bulunduğunu açıkladı.
Halk arasında bilinen adıyla “kara para” ile toplumsal mücadelenin bankalar dışında diğer finansal kuruluşların da etkin çabalarla katkı koyması gerektiğini belirten Yerdelen, uzun zamandan beri gündemde olan ‘Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörizm Finansmanının Önlenmesi ve Bileşim Suçları’ ile ilgili tasarılarının yasallaşmasının suç ve suçlularla yerel mücadele için büyük önem arz ettiğini söyledi. Yerdelen, günümüz dünyasında ekonomik suçların her geçen gün finans sektörü için ciddi bir tehdit oluşturduğunu, bu spesifik alanda tecrübeli çalışan sayısının arttırılması ile risk faktörünün azaltmayı amaçladıklarını ifade etti.

ÇELEBİ: MÜŞTERİLERE DAHA İYİ HİZMET VERMEK VE SEKTÖRDE FARK YARATMAK İÇİN ÇALIŞAN GELİŞİMİNİ ÖNEMSİYORUZ

Creditwest Bank İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, çalışanların uzmanlıkları ile kariyer planları çerçevesinde sürekli iç ve dış eğitimler verdiklerini belirterek, bankacılık gibi teknoloji ile iç içe olan ve sürekli gelişen bir sektörde, işinde uzman bankacılar yetiştirmek için Creditwest Bank’ın sürekli eğitim politikalasına bundan sonra da devam edeceğini ekledi.