| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
İnsan Kaynakları > Eğitim > Creditwest Bank Çalışanları İlk Yardım Eğitimi Aldı

Creditwest Bank Çalışanları İlk Yardım Eğitimi Aldı

slide1

Eğitime Gönüllü Katılan Çalışanlar Hayat Kurtaracak Bilgiler Aldı

Tüm Creditwest Bank çalışanlarına yönelik gönüllü katılım ile gerçekleşen ‘İlk Yardım’ eğitiminde hayat kurtaracak teknikler öğretildi. Uzman gönüllü ilk yardım eğitmenleri tarafından 4 farklı günde 15’er kişilik gruplara verilen eğitime Creditwest Bank’ın Genel Müdürlük, Sigorta ve  14 farklı şubesinden 60’a yakın çalışan katıldı.

Eğitimler, merkezi Girne’de bulunan Sivil Emniyet Servisi Gönüllüleri’nden Emekli İtfaiyeci Stephen Collard,  Emekli Polis Memuru Bob Flint,  Emekli Ecza Teknisyeni Claire Lamb ve İtfaiyeci  Bob Lamb tarafından verildi. Eğitim sonrasında katılımcılara İngiliz İlk Yardım Derneği’nden eğitim sertifikaları hazırlanıyor.

Temel İlk yardım tekniklerinden oluşan bir günlük eğitimde; bilinci yerinde ve bilincini kaybetmiş hastaları ambulans veya doktor gelene kadar doğru pozisyonda tutma, kalp sorunu yaşayan ve yardıma ihtiyaç duyan kişilere yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitimde yanık, yılan sokması ve kanama durumlarındaki ilk yardım teknikleri konusunda bilgiler verildi. Kalbin durması durumunda kalp masajı teknikleri ve boğulma gibi durumlarda yetişkinlere ve çocuklara ilk müdahaleler bire bir uygulamalarla anlatıldı.

Sivil Emniyet Servisi Gönüllüleri 5 yıldan bu yana Kuzey Kıbrıs’ta itfaiyecilere, polislere ve öğretmenlere ilk yardım eğitimlerini gönüllü olarak veriyor.

Fatma Zorlu Çelebi: Çalışanlarımızda Toplumsal İlk Yardım Bilincinin Oluşturulmasını Hedefliyoruz

Eğitim ile ilgili açıklama yapan Creditwest Bank İnsan Kaynakları Müdürü Fatma Zorlu Çelebi, Creditwest Bank’ın 250’nin üzerinde çalışan ile faaliyetlerini sürdürdüğünü ve İnsan Kaynakları Bölümü olarak toplumsal ilk yardım bilincinin oluşturulmasına katkı sağlayarak zarar görebilirliği en aza indirmeyi hedeflediklerini belirtti.  Yapılan bilimsel araştırmalar; kazalardan sonraki ölümlerin %50’sinin yaklaşık 30 dakika içersinde gerçekleştiğini, meydana gelen olay sonrası bilinçli ve etkin ilk yardım ile ölüm ve sakatlıkların önlenmesinin mümkün olduğunu göstermektedir, diyen Çelebi bu nedenle; hasta ya da yaralıların yaşamını kurtarmak, oluşabilecek sakatlıkları önlemek ve iyileşmeyi kolaylaştırmak için doğru ve yeterli düzeyde ilk yardım bilgisine sahip olmanın büyük önem taşıdığını belirtti. Çelebi, günlük hayatımızda, şubelerimizde, ofislerimizde, evde ve trafikte her zaman karşılaşabileceğimiz hayat kurtaran ilk yardım eğitimlerini çalışanlara sağlayarak onların topluma karşı sorumlu bireyler olmalarına katkı sağladıklarını ifade etti.