| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank Çalışanları 25. Yıl Anısına Ağaç Dikti

Creditwest Bank Çalışanları 25. Yıl Anısına Ağaç Dikti

Creditwest Bank çalışanları daha yeşil bir Kıbrıs için Hamitköy’de bulunan ‘Creditwest Bank Ormanı’na  ağaç dikti.  KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Orman Dairesi ile Creditwest Bank arasında 2015 yılında yapılan anlaşma uyarınca Hamitköy bölgesindeki ‘Creditwest Bank Ormanı’na yaklaşık 20.000 fidan dikilmişti.

 

ZAHEER: 25. YILIMIZDA SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ İLE EKONOMİYE VE SOSYAL HAYATA KATKILARIMIZ DEVAM EDECEK

Konu ile ilgili bilgi veren Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel bankası olarak ekonomik, çevresel ve kültürel birçok sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını belirterek bu yıl bankanın  25. kuruluş yıldönümü olması vesilesi ile sosyal projelerini artırarak devam edeceklerini söyledi.

Kıbrıs’ın daha yaşanabilir bir ülke ve daha yeşil bir ada olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Mazher Zaheer, 2015 yılında 20. kuruluş yıldönümlerinde doğaya 20.000 fidan diktiklerini belirtti. Ayrıca Lefkoşa Girne yolu üzerinde bir korulukları daha olduğunu belirten Zaheer, yaklaşık 10 yıldır koruluğa ağaç dikmeye ve bakımlarını yapmaya devam ettiklerini açıkladı.

Creditwest Bank Genel Müdürlük ve 12 şubesinde tüm kağıt atıkları geri dönüşüme gönderdiklerini ifade eden Zaheer, bankanın desteği ile düzenlenen ‘Recyprus’ adlı geri dönüşüm projesinde esas hedeflerinin gençlerin  çevre bilinci ile yetişmesine destek vermek ve kağıt atıkları azaltarak daha temiz bir ülke yaratmak olduğunu belirtti.