| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Creditwest Bank 25. Yılında 25 Öğrenciye Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı (KTEV) Aracılığıyla Burs Sağlıyor

Creditwest Bank 25. Yılında 25 Öğrenciye Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı (KTEV) Aracılığıyla Burs Sağlıyor

Finans sektöründe önümüzdeki yıl 25. hizmet yılına girmeye hazırlanan Creditwest Bank, sosyal sorumluluk bilinci ile 25. yılında 25 ihtiyaçlı ve başarılı öğrenciye Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı aracılığı ile burs imkanı sağlamaya karar verdi. Creditwest Bank ve Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı arasında ‘KTEV-Creditwest Eğitim Bursu’ protokolü bugün KTEV Merkez Binası’nda imzalandı.

İlgili imza törenine Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Umure Örs, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Müdürü Şevki Barutçu, Creditwest Bank Genel Mali Kontrol ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Şahin Pekel, Kredi ve Merkezi Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Doğan Akay,  KTEV Mütevelli Heyeti üyesi Berna Yılmazoğlu Özdoğan ve Necdet Cengaver  katıldı.

Proje ile ilgili Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer ve Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Umure Örs birer konuşma yaptı.

 

ZAHEER: EĞİTİME YATIRIM GELECEĞİMİZE YATIRIMDIR

Zaheer, Creditwest Bank’ın 25 yıl içerisinde  deneyimlediği  tecrübe ve iş stratejisi ile, iş hayatı olarak kısa sayılacak sürede ülkenin en büyük özel sermayeli bankası olmanın gururu yaşadıklarını belirtti. Bu proje ile bize güvenen ve desteklerini daima hissetiren müşteriler ve paydaşlarına bir kez daha teşekkür etmek istediklerini ifade eden Zaheer, toplumsal hayatı desteklemeye yönelik olarak yürüttükleri sosyal sorumluluk projelerinin en önemli parçası olan eğitim alanında bugün KTEV ile önemli bir işbirliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

Mazher Zaheer, ülkenin aydınlık geleceğe ancak insan zekası, becerisi ve çabasıyla ulaşabileceğinin bilincinde olarak Creditwest Bank’ın 25. yılı sebebi ile KTEV aracılığı ile 25 ihtiyaçlı ve başarılı öğrenciye eğitim bursu sağlayacağını açıkladı.

Banka olarak çocuklara yatırımın geleceğe yatırım olduğunu belirten Zaheer, çok yetenekli çocukların var olduğunu ancak bu yeteneklerin açığa çıkması için desteğe ihtiyaç olduğunu ifade etti. Zaheer, KTEV ile ilk kez gerçekleştirdikleri bu işbirliğinin daim olmasını ve büyüyerek çocuklarımız için daha iyi yarınlar yaratmasını temenni ettiğini de belirtti.

ÖRS: KTEV BURSLARI EĞTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAMAKTADIR

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı,  Mütevelli Heyeti Başkanı Örs, yaptığı konuşmada mutluluğunu dile getirerek şu ifadeleri aktardı: “Yıllardır ülkede orta, lise ve üniversite öğrencilerine burs veren tek  kuruluş Kıbrıs Türk  Eğitim Vakfıdır ve bu gibi bağışlar ile eğitimdeki fırsat eşitliğini sağlayan değerli bağışcılarımıza yürekten teşekkür ederim. KTEV kurulduğu günden bugüne tam  1500 öğrenciye Eğitim hakkı tanıyarak onların bugün mezun birer birey olduklarını vurgulamak isterim. Ülkemizin önemli kuruluşlarından Creditwest Bank kendi doğum gününde çocuklara çok anlamlı bir hediye veriyor ve KTEV olarak bu  işbriliğinden dolayı çok mutluyuz.’’ Dedi.