| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > Çiftçilerin Zahire Ödemeleri Anında Creditwest Bank’tan Ödenecek

Çiftçilerin Zahire Ödemeleri Anında Creditwest Bank’tan Ödenecek

TOPRAK ÜRÜNLERİ KURUMU (TÜK) İLE CREDITWEST BANK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Geçtiğimiz gün Creditwest Bank ve Toprak Ürünleri Kurumu(TÜK) arasında önemli bir işbirliği protokolü imzalandı. Creditwest Bank adına Genel Müdür Mazher Zaheer ve TÜK adına Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali’nin imza koyduğu protokolde, üreticilerin mal alım-satımı ve banka işleyişi ile ilgili Creditwest yetkili banka oldu.

Bu protokol uyarınca çiftçiler zahire tesliminde TÜK ödemelerini anında Creditwest şubelerinden alma imkanı elde ettiler. TÜK’e teslim edilen zahire bedelinin anında ödenmesinin yanısıra Creditwest Bank tarafından Çiftçilere özel ürün ve hizmetler de sunulmaya başlandı.

Konu ile ilgili bilgi veren Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer yaklaşık 4 yıldır tarım sektöründe finansman kuruluşu olarak faaliyet gösterdiklerini, gerek TÜK’e gerekse ülkeye tarımsal ham madde getiren önemli kuruluşlara hizmet verdiklerini açıkladı. Bankanın bu sektördeki finansal faaliyetleri sonucunda çiftçilere de fayda sağlama noktasına geldiklerini belirten Zaheer, bu protokol ile çiftçi ve üreticinin yanında olmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Zaheer, Creditwest Bank’ın Kuzey Kıbrıs’ın en büyük özel bankası olması sebebiyle bu ülkede üretim yapan ve tüm emeğini ortaya koyan 10.000’in üzerinde çiftçinin yanında olarak üreticinin finansal ihtiyaçlarını karşılama konusunda çalışmalar yapmaya devam edeceklerini de söyledi.