| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
Hakkımızda > Bizden Haberler > 1000’e Yakın Öğrenci Creditwest Bank Katkılarıyla Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi Aldı

1000’e Yakın Öğrenci Creditwest Bank Katkılarıyla Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi Aldı

1000’E YAKIN ÖĞRENCİ CREDITWEST BANK KATKILARIYLA ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ EĞİTİMİ ALDI

Creditwest Bank her yıl yapmış olduğu sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyerek Beden Dili ve İletişim Uzmanı Riccon İlhan Doğan ile  ‘İnsan Tanımak ve Etkili İletişim’ konularında liselerde gençler için farkındalık eğitimi düzenledi. Riccon Akademy kurucusu olan ve İsviçre’de yaşayan İletişim Uzmanı İlhan Doğan, 26-28 Nisan tarihleri arasında Kıbrıs’ta 1000’den fazla öğrenciye ‘İnsan Tanımak ve Etkili İletişim’ eğitimi verdi. Lefkoşa Türk Maarif Koleji, Mağusa Türk Maarif Koleji, Girne Amerikan Koleji ve English School of Kyrenia’da gerçekleşen eğitimlere öğrenci ve çalışanların ilgisi yoğun oldu.

Creditwest Bank sosyal sorumluluk bilinciyle, özellikle gelişim çağındaki gençlerin çevreleri ile etkili iletişim kurmalarını, beden dilini etkili kullanarak kariyer ve özel yaşamlarında yepyeni bir yol açmalarını ve kendi potansiyellerinin farkına varmaları amacıyla bu eğitimi düzenledi.

Öğrenciler ve öğretmenler ile yapılan röportaj şöyleydi;

Mağusa Türk Maarif Koleji:

Nemika Rıfkı: (Matematik Hocası)

Eğitimi çok beğendim, daha önce hocayı internette izlemiştim. Gördüğüm kadar varmış. Salonun dolması ve öğrencilerin konsantrasyonu bozmadan dinlemesi de çocukların eğitimi çok beğendiğinin bir kanıtıdır.

Kemal Değirmencioğlu:

Eğitimi çok beğendim. Çocukların kendilerine güven duymalarında katkı sağladığına inanıyorum. Çünkü güven ve kararlılığın çocukları daha iyi bir yola taşıyacağına inanıyorum. Eğitim sistemimizde de bu gibi kişisel gelişim eğitimlerinin eklenmesini doğru buluyorum. Öncelikle öğretmenlerin etkin iletişim eğitimlerinin alması gerekmektedir.

Gizem Can(12.Sınıf)

Özellikle eğitimin eğlenceli olması hoşuma gitti. Düşünme tarzımı değiştirdi, duruşuma göre beden dilinin farkına vardım. Her hareketimizle karşı tarafa mesaj verdiğimizin tekrar farkına vardım. Genelde girişken bir insanım ve göz temasından artık kaçınmayacağım.

Mine Sönmezoğlu(12.Sınıf)

Etkileyici bir eğitimdi, bizleri hayata hazırlayan bir içeriğe sahipti. Diyaloglarımızda etkili iletişim için hareketlerimiz çok önemli. Her duruşumuz bir mesaj veriyor.

Ahmet Alpkuleli(12C)

Güzel bir eğitim oldu. Kendimi ifade konusunda bu eğitimden sonra daha dikkatli olacağım. Eğitimi pozitif düşünme konusunda etkin buldum. Normalde düşünce ve davranışlarıma dikkat ederim. Hatırlanacak bir hayat yaşamak istediğim için düşüncelerimi pozitife çevirme konusunda dikkat edeceğim.

Olcay Hoca(12 B)

Eğitimi çok yararlı buldum. İnsan tanımayı ve vücut dilinin etrafımızdaki insanlarla kurduğumuz iletişim için ne kadar önemli olduğunu tekrardan öğrendim. Bu eğitim dünyaya daha pozitif bakmamı sağladı.

Mahmut Kara(Psikolojik Danışmanlık Rehberlik)

Ben Türk Maarif Kolejinden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hocasıyım. Çocuklarımızın bu tarz kişisel gelişim eğitimlerine ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Dünyaya farklı bakabilme konusunda kendilerini geliştirebiliyorlar. Okulda anlatılan bilgiler teoriktir ancak hayatın teorik ve pratik eğitim ile bir bütün olduğunu çocuklarımıza öğretmemiz gerekiyor.Hayat bir bütündür ve öğrencilerin kendini kişisel olarak gelişime açmaları gerekiyor. Hangi mesleği seçerse seçsinler başarı için sosyal ortamda pozitif bakış açısı gerekmektedir.

Lefkoşa Türk Maarif Koleji:

Sena Kaya:

Eğitimi çok beğendim. Vücut dilinin önemini bir kez daha idrak ettik. Jestler ve mimiklerin bir insanı tanımak için ne kadar önemli olduğunu anladık. Negatif olan insan üretici olamazlar.

Aslı Karamano(11 E)

Faydalı örnekler verildi. Hayata yardımcı olacak bilgiler vardı. Pozitif duygularımı belirtmek konusunda daha dikkatli ve etkin davranacağım.

Dilem Ömerağa(9 B)

Ben psikoloji öğrencisiyim, derste gördüğümüz ve aslında bildiğimiz birşeyi teyit etmiş olduk. İnsanı daha kolay tanımak veya insanlara nasıl davranmamız gerektiği konusunda bizlere bilgi verildi. Eğitimi yararlı buldum.

Tuğçe Tuğcu(9 B)

Eğitmen çok içten birisiydi ve izlerken de çok eğlendik. İnsanların düşüncelerini nasıl analiz edebileceğimizi öğrendik. Ayrıca eğitmenin pozitifliği çok hoşuma gitti.

Dilara Rıza(9 B)

Pozitif, içten ve eğlendiren bir eğitim oldu. Vücut dilini hem öğretirken hem de öğretmenin eğitimde vücut dilini etkin kullanması da eğitimde dikkatimizi toplamamıza destek oldu. Bundan sonra vücut dilimin daha çok farkında olup ona göre davranacağım.

Girne Amerikan Koleji

Elif Töre : (12 Arts)

Eğitimi başarılı buldum. Hem eğlendiren hem de öğreten bir eğitim oldu. Davranış ve mimiklerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha farkettim. Bundan sonra insanları daha çok gözlemleyeceğim.

Batuhan Asil(12 Arts)

Verimli ve öğretici bir eğitimdi. Öğrenciler tarafından yoğun ilgi topladı. Hiç bilmediğim ve farkında olmadığım şeyleri farkettim. Bundan sonra beden dilime daha çok dikkat edeceğim. Bu gibi eğitimler devam etmeli ve bu konularda daha çok bilgi sahibi olmak isterim.

Yeliz Durmuş (8 A Sınıfı)

Eğitimi güzel ve başarılı buldum. Bundan sonra aklıma geldikçe beden dili konusundaki teknikleri kullanacağım. Yüz mimiklerinin ve insanların yalan söylerken takındıkları tavırları öğrendik. Mimikler ve ifadelerimin daha çok farkında olup bu konuda daha dikkatli olacağım.

İnci Nebih: (Biyoloji ve Kimya Öğretmeni)

Yararlı ve eğlenceli bir eğitimdi, liselere hitap eden güzel bir eğitim oldu. Bazı öğrencilerimiz ifade sıkıntısı yaşıyor veya çekingen davranabiliyor. Biz de bu gibi öğrencilerin beden diline bakarak onlarla daha etkin iletişim yöntemi kullanabiliriz. Öğrenciler kadar öğretmenler için de güzel bir eğitim oldu.

Koray Emirhoca (Amerikan Kolej’in Müdür Yardımcısı ve Spor Koordinatörü)

Okulumuzda bu gibi sunumlar devamlı oluyor ancak bu denli interaktif bir sunuma ilk kez katıldık. 300 öğrenci dikkatle Riccon hocayı dinledi. Burada önemli olan öğrencilerimizin dikkatini çeken bir konu olmasıdır. Özellikle yaşları itibariyle öğrencilerimizin dikkatini toplamak gerçekten güçtür.Tüm öğrenciler Bir buçuk saat dikkatlice Riccon Hoca’yı dinledi. Burada vücut dilinin önemi bir kez daha belli oldu. Öğretmen ile öğrencilerin ayrımını yapmadım. Öğretmenler için de güzel bir deneyim oldu. Kendimizi de iletişim anlamında terkardan değerlendirme imkanımız oldu. Creditwest Bank’a da bizim okulumuzu seçtiği için teşekkür ederiz. Creditwest Bank tarafından Riccon Hoca’nın kitapları okulumuza hediye edildi. Bu kitaplarında eğitimi pekiştireceğini düşünüyorum.

Engilsh School of Kyrenia(ESK)

Şerife Beha: (Sınıf Öğretmeni)

Ogrenci ve ogretmenler icin bilgilendirici bir deneyim. Ogrenciler, kendilerini nasil sunacagi hakkinda dusundurdu