| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   
İnsan Kaynakları > Sosyal Aktiviteler > 2019 Sosyal Aktiviteler > ‘Bir 5 Dakikanız Var Mı?’ Oyunu Prömiyeri Gerçekleşti

‘Bir 5 Dakikanız Var Mı?’ Oyunu Prömiyeri Gerçekleşti

Creditwest Bank’ın gönüllü çalışanlardan oluşan Creditwest Tiyatro Kulübü tarafından sergilenen ‘Bir Beş Dakikanız Var mı?’ tiyatro oyunu 11 Nisan’da prömiyerini gerçekleştirdi. Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde yaklaşık 550 Tiyatro severe sahnenen oyun ayakta alkışlandı. Anton Çehov’un hikayelerinden uyarlanan tek perdelik komedi oyununu Pınar İnandım ve Erdoğan Kavaz yönetti. Oyuna Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Creditwest Bank Yönetici ve çalışanları ile çok sayıda tiyatro sever katıldı.

LEFKOŞA OYUNU GİŞE GELİRİ OLAN 10.000 TL BAĞIŞLANDI
Creditwest Bank’ın 25. yıl etkinlikleri çerçevesinde sosyal sorumluluk amacı ile 4 bölgede sahnelenecek oyunun ilk gecesinin gişe geliri 10.000 TL’nin üzerinde oldu. Lefkoşa, Girne ve Mağusa’da sahnelenecek oyunun tüm gişe geliri Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanıyor. 18 Nisan TMK Mağusa, 25 Nisan Çatalköy Belediyesi Erol Avgören Kültür Merkezi, 09 Mayıs 2019 Güzelyurt AKM’de saat 20.00’da oynanan oyun bilet bedeli 20 TL’dir.

ZAHEER: BU TİYATRO OYUNU BAŞARIYA GİDEN YOLDA İNSAN ODAKLI ÇALIŞMAMIZIN BİZLERE HEDİYESİDİR
Creditwest Bank Genel Müdürü Mazheer Zaher bankacılık sektöründe 25. yılını doldurdukları 2019 yılında, ticari hayat olarak kısa sayılabilecek sürede ülkenin en büyük özel sermayeli bankası olmanın gururunu yaşadıklarını ve kendilerini zirveye taşıyan Kıbrıs Türk halkına minnettar olduklarını söyledi. Halka minnetarlıklarını bir nebze de olsa ödemek için bir çok sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını belirten Zaheer, başarılarında en büyük katkısı olan değerli çalışanlarının talebi üzerine Kıbrıs’ta yine bir ilk olarak ‘Creditwest Tiyatro Kulübü’nü kurarak, tüm gişe gelirini yardım amaçlı kullanmak üzere oyun sergilemeye karar verdiklerini açıkladı.

‘Bir 5 dakikanız var mı?’ oyununun başarıya giden yolda insan odaklı çalışmanın öneminin bir hediyesi olduğunu söyleyen Zaheer, kendilerine keyifle tiyatro seyretme fırsatı veren başta gönüllü çalışanları olmak üzere oyun yönetmenleri Pınar İnandım ve Erdoğan Kavaz’a gecede teşekkür etti.