| +90 392 444 06 78  |    Şube ve ATM'ler   

Mazher Zaheer

Creditwest Bank Kıbrıs Genel Müdür 

Kuzey Kıbrıs bankacılık sektöründe %10 pazar payına sahip en büyük özel sermayeli bankası olan Creditwest Bank’ın CEO’sudur.
1975 yılında Pakistan’da doğan Mazher Zaheer, 1996 yılında Uluslararası Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra 1998 yılında Girne Amerikan Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 1997 yılından beri Altınbaş Holding çatısı altındaki Creditwest Bank’ da görev yapmakta olan Mazher Zaheer Hazine ve Dış İşlemler Bölümünde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Hazine ve Dış İşlemler Müdürü olarak görev yaptığı 2007 yılında ülkeler arası hızlı ve kolay para transferinde kullanılmakta olan Money Gram ile Creditwest arasında anlaşma imzalanmasını sağlamıştır. Bu dönemde Hazine ve Fon Yönetimi deneyimlerinin yanı sıra Pazarlama faaliyetlerinde de aktif görev almaya başlayarak yeni ürünlerin hazırlanmasında, farklı projelerin oluşmasında bilfiil görev alarak başarılı çalışmalarından dolayı 2008 yılında Hazine ve Dış İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştı. Genel Müdür Yardımcısı olduğu dönem içerisinde; 2014 yılında Creditwest Bank’a ICC Türkiye Milletlerarası Ticaret Odası Üyeliği kazandırmış, 2015 yılında Exim Bank ile protokol imzalayarak Türkiye’den yapılacak mal alımlarında çok uygun koşullarla kredi kolaylıkları sağlanmasına katkı koymuş, yine 2015 yılında CWFX Platform – İş Yatırım Menkul Değerler ile White Label anlaşmasını imzalamıştır. 15 yılı aşkındır hazine, dış işlemler, sermaye piyasaları, pazarlama, bilgi sistemleri ve sigorta konularında sorumluluklar alarak Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütürken 2017 Haziran ayı itibariyle Mazher Zaheer Genel Müdürlük görevine atanmıştır. Mazher Zaheer Genel Müdür olduktan sonrada yine birçok başarılara imza atmaya devam etmiştir. 2017 yılı itibariyle Creditwest Bank ile Oyak Yatırım işbirliği sonucunda gerçekleştirilen anlaşma ile Creditwest Bank müşterileri artık Türkiye Menkul Kıymetler piyasasında işlem yapmaya başlamıştır. 2018 yılında ise Finansal Kurumların desteği ile kadınların ekonomide daha etkin olabileceğine inanan Mazher Zaheer Creditwest Bank-İş Kadınları Derneği arasında işbirliği yaparak “İşte Fikrim” Projesini gerçekleştirmiş ve proje sonunda 4 kadın girişimciyi ödüllendirerek işlerinde kendilerine büyük destek sağlanmıştır. Yine 2018 yılında tamamen Kıbrıs’ta ve Creditwest Bank tarafından tasarlanmış “Local Pay” yeni nesil mobil ödeme uygulaması ile Kıbrıs’ta henüz var olmayan bir sistemi bankacılık sektörüne kazandırmıştır.
Ülkenin mevcut politik durumu ve ambargoları bahane olarak kullanmadan bankayı uluslararası platformlara taşımış ve şirket olarak dijitalleşme yolunda önemli çalışmalar yapmıştır.